Jūrmalas slimnīcas jaunumi
Nodod asinis un izglāb dzīvību!

Valsts asinsdonoru centrs un Jūrmalas slimnīca aicina ceturtdien 14. maijā no 10:00 – 13:00 Jūrmalas slimnīcas teritorijā nodot asinis specializētajā donoru autobusā.

Par donoru kustību:

• nododot asins, organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma un atjaunots asins sastāvs;
  • veselam cilvēkam nodot asins nav kaitīgi;
  • asins ziedošana raisa pozitīvas izjūtas - palīdzība kādam grūtā brīdī.

Veselības pārbaude: Pirms asins ziedošanas donora asinīs nosaka asins grupu un Rh piederību (pirmreizējiem donoriem), kā arī hemoglobīna līmeni.

Katrs asins un asins komponentu donors saņem:

Brokastis: Pirms asins ziedošanas obligāti ir nepieciešams ieturēt vieglu maltīti un lietot daudz šķidrumu! Tāpēc pirms ziedošanas donoru pacienās ar brokastīm. Pēc asins ziedošanas nepieciešams lietot daudz šķidruma.

Kompensāciju pusdienām: Lai pēc asins ziedošanas procedūras varētu iestiprināties un atgūt spēkus, ziedotājs saņems naudas kompensāciju pusdienām - Ls 3.

Brīvdienas: Pēc asins ziedošanas pienākas brīva diena saskaņā ar LR Darba likuma 74.pantā noteikto atlīdzību.

Par donoru var būt, ja:

• esi 18 - 65 gadus jauns;
  • sver ne mazāk par 50 kg;
  • dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu;
  • esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi;
  • esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis;
  • pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;
  • neesi nodevis asinis vismaz 60 dienas.

Ziedojot asins, nepieciešama pase vai autovadītāja apliecība!

Dienā pirms asins vai komponentu nodošanas jāievēro ēšanas ierobežojumi. Procedūras dienā obligātas vieglas brokastis.

Dienu pirms asins ziedošanas ieteicams ēst un dzert: Visas saknes, augļus, biezpienu, liesu sieru, biezputras, maizi, liesu gaļu un zivis, medu, sulas, kompotus, ķīseļus, tēju, kafiju, minerālūdeni.

Dienu pirms asins ziedošanas nav ieteicams ēst un dzert: Ceptu, piparotu, treknu (vistas, siļķes, lasi, desas, cīsiņus, sieru, speķi), olas, sēnes, kūkas, čipsus, saldējumu, riekstus, šokolādi, kakao, buljonu, jebkuru alkoholu (arī alu), medikamentus, tai skaitā aspirīnu.

Pirms asins nodošanas ārsts izjautās un pārbaudīs veselības stāvokli. Visa sniegtā informācija ir konfidenciāla.

Informācijas avots:

Valsts asinsdonoru centrs

Jūrmalas slimnīcas jaunumi
Nodod asinis un izglāb dzīvību!

Par donoru kustību:

• veselam cilvēkam nodot asins nav kaitīgi;
  • asins ziedošana raisa pozitīvas izjūtas - palīdzība kādam grūtā brīdī.

Katrs asins un asins komponentu donors saņem:

Par donoru var būt, ja:

• esi 18 - 65 gadus jauns;
  • sver ne mazāk par 50 kg;
  • dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu;
  • esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi;
  • esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis;
  • pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;
  • neesi nodevis asinis vismaz 60 dienas.

Ziedojot asins, nepieciešama pase vai autovadītāja apliecība!

Informācijas avots:

Valsts asinsdonoru centrs