Jūrmalas slimnīcas jaunumi
Ortokīna injekcijas

Unikāla ārstēšanas metode, kas efektīvi mazina iekaisuma procesus un stimulē bojāto audu atjaunošanos. Šādas injekcijas spēj ievērojami attālināt endoprotezēšanas nepieciešamību.

Orthokin®-Therapy apraksts

Unikāla klīniski bioloģiska ārstēšanas metode, kurā, kā medikaments, tiek izmantots paša pacienta bioloģiskais materiāls – no paša pacienta asinīm iegūts olbaltums, kas kombinācijā ar Orthokine ®- BioLab-System saturošu aktīvu vielu, efektīvi ietekmē imūno sistēmu, mazinot iekaisuma procesus un stimulējot bojāto audu atjaunošanos, kā rezultātā mazinās sāpes un uzlabojas kustību spējas.

Orthokin®-Therapy ārstēšanas metode sastāv no vismaz 3 atsevišķām locītavu injekcijām, kuras veic invazīvais algologs pacientiem ar kustību problēmām, kas saistītas ar:

• osteoartrītu
  • muguras sāpēm un sāpēm locītavās
  • nervu saknīšu iekaisumu
  • daļēju muskuļu, locītavu saišu un skrimšļu bojājumiem

Ārstēšanas gaita

Pacientam tiek ņemts venozo asiņu paraugs no rokas vēnas speciālā stobriņā Orthokine ® - BioLab-System, kas satur aktīvās vielas piedevas. Asins paraugu uzglabā noteiktos apstākļos - termostatā 37°C aptuveni 9 stundas. Pēc tam laboratorijas apstākļos veic asins parauga centrifugēšanu, kā rezultātā iegūst paša pacienta asins plazmas olbaltumu kopā ar speciālā stobriņa saturošo aktīvo vielu piedevu. Iegūto materiālu sadala atsevišķos piemērotos stobriņos 3 vai vairāk injekciju reizēm, nodrošinot Iespēju uzglabāt 7 mēnešus saldētavā pie -18°C

Invazīvais algologs pacientiem injekcijas izdara, ievērojot noteiktus intervālus:

• otrā injekcija pēc divām nedēļām
  • trešā injekcija pēc mēneša
  • nepieciešamības gadījumā injekciju skaitu palielina

Aktīviem sportistiem injekcijas izdara, ievērojot noteiktus intervālus:

• otrā injekcija pēc nedēļas
  • trešā injekcija pēc divām nedēļām

Ārstēšanas metodes efektivitāte

Lai ārstēšanas metode būtu efektīva, pacientam ieteicama fizioterapeita konsultācija, kurš palīdz pacientam izstrādāt pareizās kustības un veicina pareizās muskuļu darbības. Balstoties uz atzītu pētījumu datiem, novērojumiem un gūto pieredzi, ārstēšanas efektivitāte ir līdz 75%.  Pēc pilna injekciju kursa no 10 gadījumiem 8 pacienti jūtas ļoti labi, 2 pacientiem ieteicams injekciju kursu atkārtot.

Sāpju aprūpes kabinets

Jūrmalas slimnīcas invazīvie algologi veic augstas sarežģītības manipulācijas rentgena un ultrasonogrāfijas kontrolē (epidurāli, intraartikulāri).  Latvijā  šādas manipulācijas spēj veikt tikai daži speciālisti, tāpēc esam lepni, ka šādas manipulācijas veic arī mūsu Sāpju aprūpes kabineta  anesteziologi - algologi!

Kā pieteikties

Pieraksts konsultācijai pie algologa: 67752254 vai pieraksts@jurmalasslimnica.lv

Vairāk informācijas par sāpju aprūpes kabineta pakalpojumiem

Jūrmalas slimnīcas jaunumi