Bariatrijas operācijas
Uzdot jautājumu
Uzdot jautājumu
Nosūtīt jautājumu
Pieteikt vizīti
Pieteikt vizīti
Pieteikt vizīti
Sniegt atsauksmi
Sniegt atsauksmi
Nosūtīt atsauksmi
Kontakti
Kontakti
Jūrmala, Bulduri, Vienības prospekts 19/21, LV 2010

Tālrunis: 371 26530660 (pacientu koordinatore)

E-pasts: elina.stupane@jurmalasslimnica.lv

Uzdot jautājumu
Uzdot jautājumu
Nosūtīt jautājumu
Pieteikt vizīti
Pieteikt vizīti
Pieteikt vizīti
Visi Jūrmalas slimnīcas kontakti
jurmalasslimnica.lv
Bariatrijas operācijas
21

PAR PAKALPOJUMU

Bariatrijas operācija ir pasaulē atzīta efektīva metode, kas ļauj atbrīvoties no liela apjoma liekā svara - pēc operācijas pacienti jau 6 mēn. laikā  zaudē līdz 70% no liekā svara.  

 

Pēc būtības tā ir kuņģa samazināšanas vai pārveidošanas operācija. Pēc operācijas nav iespējams pārēsties un ir krietni mazāka izsalkuma sajūta, jo tiek samazināta izsalkuma hormonu producējošā kuņģa daļa, kas līdz šim ir mudinājusi uzņemt ēdienu biežāk un vairāk, nekā tas būtu nepieciešams. 

KAD IESAKA VEIKT OPERĀCIJU

Bariatrijas operācijas iesaka veikt gadījumos, ja lieko svaru neizdodas samazināt ar diētu vai fiziskām aktivitātēm un pie šādiem nosacījumiem:

 •  ja ķermeņa masas indekss ir 40 un vairāk;
 •  ja ķermeņa masas indekss ir 35 un vairāk ar blakus saslimšanām, piemēram, 2.tipa cukura diabēts, hipertonija, kaulu un locītavu slimības u.c.

Mazākas aptaukošanās pakāpes ārstēšanai izmanto citu - neķirurģisku metodi - kuņģa balona ievietošana uz 12 mēnešiem!

 

 

PIRMS OPERĀCIJAS

Pirms bariatriskās operācijas nepieciešams veikt organisma vispārējo diagnostiku. Diagnostiskie izmeklējumi jāveic, lai izslēgtu citas saslimšanas un sagatavotos operācijai. 

 

OPERĀCIJA

Bariatrijas operācijas izpilda laparoskopiski, veicot 5 nelielus iegriezumus, kas ievērojami samazina atveseļošanās periodu un neatstāj nozīmīgas rētas. Operācija noris vispārējā narkozē.  Uzturēšanās laiks slimnīcā 4 dienas.

 

Piemērotāko operācijas veidu nosaka ķirurgs:

1. Kuņģa apiešanas (šuntēšanas) operācija 

2. Kuņģa rezekcija (vertikāla gastroplastika)

 

Vairāk par operāciju stāsta bariatrijas ķirurgs E.Liepiņš - video (youtube) 

 

REZULTĀTI

Pēc operācijas pacienti pusgada laikā zaudē līdz 70% liekā svara. Lielākais svara zudums notiek pirmo mēnešu laikā. Ievērojot sabalansētu diētu un fizisku slodzi, pēc 1,5-2 gadiem svars stabilizējas. Daudzas slimības, kas ir saistītas ar lieko svaru, piemēram, 2.pakāpes cukura diabēts, augsts asinsspiediens, augsts holesterīns, muguras sāpes, bezmiegs un hormonālās problēmas pēc operācijas mazinās vai pat pilnībā izzūd! Toties ievērojami uzlabojas pašapziņa un dzīve iegūst jaunu kvalitāti! Daudzi no mūsu pacientiem ir teikuši, kas tas ir bijis viņu labākais lēmums dzīvē! Pacientu atsauksmes šeit.

 

BARIATRIJAS OPERĀCIJAS MĒRĶIS

Primārais kunģa pārveides mērķis ir ievērojami mazināt pacienta lieko svaru un novērst veselības problēmas, ko rada aptaukošanās. Aptaukošanās ir saslimšana, kuru ietekmē vielmaiņas, psiholoģiskie un apkārtējās vides faktori. Tas bieži vien vairs nav gribasspēka vai diētas jautājums, jo pie noteiktas aptaukošanās stadijas vielmaiņas procesi vairs nenorit normāli. 

 

Dietoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes docente Laila Meija: "Ir neapšaubāmi pierādīts – ja nekas cits nav līdzējis, svara samazināšanas operācija tiešām palīdz cilvēkam atveseļoties no daudzām slimībām, piemēram, samazināt cukura, holesterīna līmeni asinīs, asinsspiedienu u.c. Ļoti plašos pētījumos secināts, ka šī operācija ārstē. Precīzāk sakot, pati operācija neārstē, bet ārstē svara zaudēšana, ko cilvēks nekādi citādi nav spējis sasniegt. Bariatrijas operācijas rezultātā viņš bieži iegūst jaunu, veselīgu dzīvi! Kopumā šādas operācijas vērtēju pozitīvi, protams, situācijās, kad visas citas iespējas ir izsmeltas (uztura korekcija speciālista vadībā, fiziskās aktivitātes, psihologa palīdzība)" Pilns raksta teksts šeit. 

 

Latvijas Universitātes medicīnas profesors, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Endokrinoloģijas centra vadītājs ārsts Valdis Pīrāgs: "2. tipa cukura diabētu iespējams uz laiku reizēm pat izārstēt, ilgstoši panākot normālu cukura līmeni asinīs, arī nelietojot medikamentus. Tas ir iespējams gadījumā, ja tiek veiktas bariatriskās operācijas, kuru rezultātā ķirurģiski kuņģi atslēdz no gremošanas procesiem. Par šīs metodes efektivitāti pieejami vairāki pārliecinoši zinātniski pētījumi" Pilns raksta teksts šeit.

 

KĀPĒC JŪRMALAS SLIMNĪCA?

Jūrmalas slimnīcas ķirurģiem ir vairāk kā 10 gadu pieredze šādu operāciju veikšanā, tostarp ārvalstu pacientiem, pārņemot pasaules labāko praksi, kur šādas operācijas veic jau kopš pagājušā gadsimta 70 gadiem. 

 

Slimnīcā ir ne tikai moderni operāciju bloki un pieredzējušu ķirurgu un anesteziologu komanda, bet arī ir pieejamas pilnvērtīgas reanimācijas un intensīvās terapijas iespējas, kas ir būtiska priekšrocība jūsu drošībai jebkuru operāciju laikā! 

 

Bariatrijas operācijas veic, iespējams, labākie speciālisti Latvijā bariatrijas ķirurģijas jomā -  ķirurģijas nodaļas vadītājs, ķirurgs  Egons Liepiņš un ķirurgs Igors Troickis

 

 

Tikai Jūrmalas slimnīcā bariatrijas pacienti saņem pilnu aprūpes pakalpojumu klāstu - pacientu koordinātors ne tikai atbildēs uz visiem jautājumiem par visām formalitātēm, bet personiski pavadīs uz visiem pirmsoperāciju izmeklējumiem un būs pieejams pēcoperāciju laikā. Pirmajās pēcoperācijas dienās tiks nodrošināts  piemērots uzturs, bet par jaunajiem ēšanas paradumiem drošai un pareizai liekā svara zaudēšanai konsultēs īpaši šajos jautājumos specializējusies uztura speciāliste Guna Bīlande.  Pēc svara zaudēšanas ķermeņa estētisko problēmu risināšanai iespējams veikt pēcbariatrijas plastikas ķirurģiju, ko veic Dr.Kārlis Vērdiņš. 

CENA

 • Maksa par bariatrijas ķirurga konsultāciju: 23 EUR.  
 • Operācijas cena: 4980 EUR*. Cenā iekļautas arī izmaksas par uzturēšanos slimnīcā.
 • Papildu izmaksas: pirmsoperācijas izmeklējumi un konsultācijas. 

* Periodiski šim pakalpojumam tiek piemērota atlaide - sekojiet līdzi informācijai mājas lapā vai jautājiet pacientu koordinatorei.

VAI ESMU PIEMĒROTS/-TA OPERĀCIJAI?

1. solis - izrēķiniet savu ķermeņa masas indeksu. Bariatrijas operācijas veic, ja ĶMI ir 35 un vairāk. Ja tas ir mazāks par 35, piemērotāka metode būs kuņģa balona ievietošana uz  gadu (ne-ķirurģiska metode).

 

2. solis - apdomājiet, cik esat gatavs mainīt savu dzīvi? Bariatrijas operācija nav burvju nūjiņa. Tā turpmāk neaizstās nepieciešamību ievērot diētu vai fiziskās aktivitātes.  Tomēr tas ir spēcīgs veids, kā relatīvi īsā laikā atbrīvoties jau no uzkrātā liekā svara. Papildus tas dod iespēju mazināt vai pat novērst  dažādu hronisku saslimšanu izpausmes, kas jau radušās aptaukošanās dēļ. Tā vienkārši  ir iespēja uzsākt jaunu dzīvi!

 

3. solis - sazinieties ar mūsu pacientu koordinatori, lai uzzinātu vairāk par piedāvajumu un pieteiktos konsultācijai.

 

KĀ PIETEIKTIES?

Lai iegūtu vairāk informācijas par Jūsu piemērotību operācijai, kā arī lai pieteiktos konsultācijai pie ķirurga, lūdzu zvaniet mūsu pacientu koordinatorei pa tālruni 371-26530660 (tikai darba laikā) vai rakstiet elina.stupane@jurmalasslimnica.lv  

 

NODERĪGAS SAITES

Ķermeņa masas indeksa kalkulators

Kuņģa balona ievietošana uz 12 mēnešiem - nelielas aptaukošanās ārstēšanai

Plastikas ķirurģija pēc novājēšanas (liekās ādas noņemšanai)

Cenrādis

Pacientu atsauksmes

 

Internetvidē pieejamie pacientu pieredzes stāsti

Jaunums: raksts "Kad visas svara samazināšanas iespējas ir izsmeltas"

Raksts "Svara samazināšana, kad ar diētu un gribasspēku nav pieticis ​"

Raksts "Par svara samazināšanas operācijām"

Skatieties video kanālā youtube

 

 

 

 

CITI PAKALPOJUMI
ATLASĪT:
K
K
Kuņģa samazināšana I Novājēšana

Bariatriskās operācijas un kuņģa balona implantēšana

K
Kuņģa balons aptaukošanās ārstēšanai

Vienkārša procedūra efektīvai liekā svara samazināšanai

SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
P
O
T
C
P
S
Sv
PIEŅEM
Bariatrijas operācijas - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Igors Troickis
Ķirugs - bariatriskās operācijas
Egons Liepiņš
Valdes priekšsēdētājs, Ķirurģijas nodaļas vadītājs
Ķirugs - bariatriskās operācijas
VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
P
O
T
C
P
S
Sv
PIEŅEM
Bariatrijas operācijas - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Igors Troickis
Ķirugs - bariatriskās operācijas
Egons Liepiņš
Valdes priekšsēdētājs, Ķirurģijas nodaļas vadītājs
Ķirugs - bariatriskās operācijas
Atsauksmes
 • Nina Ihle Hadland
  April 3, 2016 I stayed here in march-16, for 4 days, for surgery. I am so happy with my stay. The hospital has modern equipment, the staff are so friendly and professional, and their english is excellent. The rooms are bright, clean (cleaned every day) and the beds are very comfortable. The nurses are so helpful and nice, and they came quickly whenever I needed them (1 minute waiting time maximum, after ringing the alarm). The doctors and other staff are just super professional and extremely skilled. I definitely recommend this hospital.
 • Kristin
  I would recommend bariatric surgery for anyone who is fighting the obesity battle.To wake up every morning and know you are no longer fat is truly a gift and a blessing!
 • Borghild
  I want to thank you for excellent care and treatment! You all were very kind to me and professional in your work. I felt safe in my stay here and now I look forward to e new and more healthy life! Before I leave your country I will enjoy a weekend here on you beautiful beach and of course see Riga!
Bariatrijas operācijas

PAR PAKALPOJUMU

Bariatrijas operācija ir pasaulē atzīta efektīva metode, kas ļauj atbrīvoties no liela apjoma liekā svara - pēc operācijas pacienti jau 6 mēn. laikā  zaudē līdz 70% no liekā svara.  

 

Pēc būtības tā ir kuņģa samazināšanas vai pārveidošanas operācija. Pēc operācijas nav iespējams pārēsties un ir krietni mazāka izsalkuma sajūta, jo tiek samazināta izsalkuma hormonu producējošā kuņģa daļa, kas līdz šim ir mudinājusi uzņemt ēdienu biežāk un vairāk, nekā tas būtu nepieciešams. 

KAD IESAKA VEIKT OPERĀCIJU

Bariatrijas operācijas iesaka veikt gadījumos, ja lieko svaru neizdodas samazināt ar diētu vai fiziskām aktivitātēm un pie šādiem nosacījumiem:

 •  ja ķermeņa masas indekss ir 40 un vairāk;
 •  ja ķermeņa masas indekss ir 35 un vairāk ar blakus saslimšanām, piemēram, 2.tipa cukura diabēts, hipertonija, kaulu un locītavu slimības u.c.

Mazākas aptaukošanās pakāpes ārstēšanai izmanto citu - neķirurģisku metodi - kuņģa balona ievietošana uz 12 mēnešiem!

 

 

PIRMS OPERĀCIJAS

Pirms bariatriskās operācijas nepieciešams veikt organisma vispārējo diagnostiku. Diagnostiskie izmeklējumi jāveic, lai izslēgtu citas saslimšanas un sagatavotos operācijai. 

 

OPERĀCIJA

Bariatrijas operācijas izpilda laparoskopiski, veicot 5 nelielus iegriezumus, kas ievērojami samazina atveseļošanās periodu un neatstāj nozīmīgas rētas. Operācija noris vispārējā narkozē.  Uzturēšanās laiks slimnīcā 4 dienas.

 

Piemērotāko operācijas veidu nosaka ķirurgs:

1. Kuņģa apiešanas (šuntēšanas) operācija 

2. Kuņģa rezekcija (vertikāla gastroplastika)

 

Vairāk par operāciju stāsta bariatrijas ķirurgs E.Liepiņš - video (youtube) 

 

REZULTĀTI

Pēc operācijas pacienti pusgada laikā zaudē līdz 70% liekā svara. Lielākais svara zudums notiek pirmo mēnešu laikā. Ievērojot sabalansētu diētu un fizisku slodzi, pēc 1,5-2 gadiem svars stabilizējas. Daudzas slimības, kas ir saistītas ar lieko svaru, piemēram, 2.pakāpes cukura diabēts, augsts asinsspiediens, augsts holesterīns, muguras sāpes, bezmiegs un hormonālās problēmas pēc operācijas mazinās vai pat pilnībā izzūd! Toties ievērojami uzlabojas pašapziņa un dzīve iegūst jaunu kvalitāti! Daudzi no mūsu pacientiem ir teikuši, kas tas ir bijis viņu labākais lēmums dzīvē! Pacientu atsauksmes šeit.

 

BARIATRIJAS OPERĀCIJAS MĒRĶIS

Primārais kunģa pārveides mērķis ir ievērojami mazināt pacienta lieko svaru un novērst veselības problēmas, ko rada aptaukošanās. Aptaukošanās ir saslimšana, kuru ietekmē vielmaiņas, psiholoģiskie un apkārtējās vides faktori. Tas bieži vien vairs nav gribasspēka vai diētas jautājums, jo pie noteiktas aptaukošanās stadijas vielmaiņas procesi vairs nenorit normāli. 

 

Dietoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes docente Laila Meija: "Ir neapšaubāmi pierādīts – ja nekas cits nav līdzējis, svara samazināšanas operācija tiešām palīdz cilvēkam atveseļoties no daudzām slimībām, piemēram, samazināt cukura, holesterīna līmeni asinīs, asinsspiedienu u.c. Ļoti plašos pētījumos secināts, ka šī operācija ārstē. Precīzāk sakot, pati operācija neārstē, bet ārstē svara zaudēšana, ko cilvēks nekādi citādi nav spējis sasniegt. Bariatrijas operācijas rezultātā viņš bieži iegūst jaunu, veselīgu dzīvi! Kopumā šādas operācijas vērtēju pozitīvi, protams, situācijās, kad visas citas iespējas ir izsmeltas (uztura korekcija speciālista vadībā, fiziskās aktivitātes, psihologa palīdzība)" Pilns raksta teksts šeit. 

 

Latvijas Universitātes medicīnas profesors, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Endokrinoloģijas centra vadītājs ārsts Valdis Pīrāgs: "2. tipa cukura diabētu iespējams uz laiku reizēm pat izārstēt, ilgstoši panākot normālu cukura līmeni asinīs, arī nelietojot medikamentus. Tas ir iespējams gadījumā, ja tiek veiktas bariatriskās operācijas, kuru rezultātā ķirurģiski kuņģi atslēdz no gremošanas procesiem. Par šīs metodes efektivitāti pieejami vairāki pārliecinoši zinātniski pētījumi" Pilns raksta teksts šeit.

 

KĀPĒC JŪRMALAS SLIMNĪCA?

Jūrmalas slimnīcas ķirurģiem ir vairāk kā 10 gadu pieredze šādu operāciju veikšanā, tostarp ārvalstu pacientiem, pārņemot pasaules labāko praksi, kur šādas operācijas veic jau kopš pagājušā gadsimta 70 gadiem. 

 

Slimnīcā ir ne tikai moderni operāciju bloki un pieredzējušu ķirurgu un anesteziologu komanda, bet arī ir pieejamas pilnvērtīgas reanimācijas un intensīvās terapijas iespējas, kas ir būtiska priekšrocība jūsu drošībai jebkuru operāciju laikā! 

 

Bariatrijas operācijas veic, iespējams, labākie speciālisti Latvijā bariatrijas ķirurģijas jomā -  ķirurģijas nodaļas vadītājs, ķirurgs  Egons Liepiņš un ķirurgs Igors Troickis

 

 

Tikai Jūrmalas slimnīcā bariatrijas pacienti saņem pilnu aprūpes pakalpojumu klāstu - pacientu koordinātors ne tikai atbildēs uz visiem jautājumiem par visām formalitātēm, bet personiski pavadīs uz visiem pirmsoperāciju izmeklējumiem un būs pieejams pēcoperāciju laikā. Pirmajās pēcoperācijas dienās tiks nodrošināts  piemērots uzturs, bet par jaunajiem ēšanas paradumiem drošai un pareizai liekā svara zaudēšanai konsultēs īpaši šajos jautājumos specializējusies uztura speciāliste Guna Bīlande.  Pēc svara zaudēšanas ķermeņa estētisko problēmu risināšanai iespējams veikt pēcbariatrijas plastikas ķirurģiju, ko veic Dr.Kārlis Vērdiņš. 

CENA

 • Maksa par bariatrijas ķirurga konsultāciju: 23 EUR.  
 • Operācijas cena: 4980 EUR*. Cenā iekļautas arī izmaksas par uzturēšanos slimnīcā.
 • Papildu izmaksas: pirmsoperācijas izmeklējumi un konsultācijas. 

* Periodiski šim pakalpojumam tiek piemērota atlaide - sekojiet līdzi informācijai mājas lapā vai jautājiet pacientu koordinatorei.

VAI ESMU PIEMĒROTS/-TA OPERĀCIJAI?

1. solis - izrēķiniet savu ķermeņa masas indeksu. Bariatrijas operācijas veic, ja ĶMI ir 35 un vairāk. Ja tas ir mazāks par 35, piemērotāka metode būs kuņģa balona ievietošana uz  gadu (ne-ķirurģiska metode).

 

2. solis - apdomājiet, cik esat gatavs mainīt savu dzīvi? Bariatrijas operācija nav burvju nūjiņa. Tā turpmāk neaizstās nepieciešamību ievērot diētu vai fiziskās aktivitātes.  Tomēr tas ir spēcīgs veids, kā relatīvi īsā laikā atbrīvoties jau no uzkrātā liekā svara. Papildus tas dod iespēju mazināt vai pat novērst  dažādu hronisku saslimšanu izpausmes, kas jau radušās aptaukošanās dēļ. Tā vienkārši  ir iespēja uzsākt jaunu dzīvi!

 

3. solis - sazinieties ar mūsu pacientu koordinatori, lai uzzinātu vairāk par piedāvajumu un pieteiktos konsultācijai.

 

KĀ PIETEIKTIES?

Lai iegūtu vairāk informācijas par Jūsu piemērotību operācijai, kā arī lai pieteiktos konsultācijai pie ķirurga, lūdzu zvaniet mūsu pacientu koordinatorei pa tālruni 371-26530660 (tikai darba laikā) vai rakstiet elina.stupane@jurmalasslimnica.lv  

 

NODERĪGAS SAITES

Ķermeņa masas indeksa kalkulators

Kuņģa balona ievietošana uz 12 mēnešiem - nelielas aptaukošanās ārstēšanai

Plastikas ķirurģija pēc novājēšanas (liekās ādas noņemšanai)

Cenrādis

Pacientu atsauksmes

 

Internetvidē pieejamie pacientu pieredzes stāsti

Jaunums: raksts "Kad visas svara samazināšanas iespējas ir izsmeltas"

Raksts "Svara samazināšana, kad ar diētu un gribasspēku nav pieticis ​"

Raksts "Par svara samazināšanas operācijām"

Skatieties video kanālā youtube

 

 

 

 

CITI PAKALPOJUMI
ATLASĪT:
K