Bariatrijas operācijas

Tālrunis: 371 26530660 (pacientu koordinatore)

E-pasts: elina.stupane@jurmalasslimnica.lv

Bariatrijas operācija ir viena no pasaulē atzītākajām un efektīvākajām metodēm, kas ļauj iegūt nozīmīgu, ilgstošu svara samazināšanos un aizkavē aptaukošanās izraisītu slimību rašanos. Bariatrijas operācija dod iespēju atbrīvoties no liela apjoma liekā svara - pēc operācijas pacienti jau 6 mēnešu laikā  zaudē līdz 70% no liekā svara.  Bariatrijas operācija pēc būtības ir kuņģa samazināšanas vai pārveidošanas operācija. Pamatideja ir panākt, lai pacients ēstu pēc iespējas mazāku ēdiena porciju, vienlaikus nodrošinot organismu ar nepieciešamajām uzturvielām. Pēc bariatrijas operācijas ir krietni mazāka izsalkuma sajūta, bet sāta sajūta pēc ēšanās iestājās daudz  ātrāk.

Kad iesaka veikt operāciju

Bariatrijas operācijas iesaka veikt gadījumos, ja lieko svaru neizdodas samazināt ar diētu vai fiziskām aktivitātēm un pie šādiem nosacījumiem:

•  ja ķermeņa masas indekss ir 40 un vairāk;
  •  ja ķermeņa masas indekss ir 35 un vairāk ar blakus saslimšanām, piemēram, 2.tipa cukura diabēts, hipertonija, kaulu un locītavu slimības u.c.

Mazākas aptaukošanās pakāpes ārstēšanai izmanto citu metodi - kuņģa balona ievietošana uz 12 mēnešiem!

Pirms operācijas

Pirms bariatriskās operācijas nepieciešams veikt organisma vispārējo diagnostiku. Diagnostiskie izmeklējumi jāveic, lai izslēgtu citas saslimšanas un sagatavotos operācijai.

Operācija

Abas operācijas izpilda laparoskopiski, veicot tikai nelielus iegriezumus, kas ievērojami samazina atveseļošanās periodu un neatstāj nozīmīgas rētas. Operācija noris vispārējā narkozē.

Piemērotāko operācijas veidu nosaka ķirurgs:

1. Kuņģa apiešanas (šuntēšanas) operācija

2. Kuņģa rezekcija (vertikāla gastroplastika)

Rezultāti

Pēc operācijas pacienti pusgada laikā zaudē līdz 70% liekā svara. Lielākais svara zudums notiek pirmo mēnešu laikā. Ievērojot sabalansētu diētu un fizisku slodzi, pēc 1,5-2 gadiem svars stabilizējas. Daudzas slimības, kas ir saistītas ar lieko svaru, piemēram, 2.pakāpes cukura diabēts, augsts asinsspiediens, augsts holesterīns, muguras sāpes, bezmiegs un hormonālās problēmas pēc operācijas mazinās vai pat pilnībā izzūd! Toties ievērojami uzlabojas pašapziņa un dzīve iegūst jaunu kvalitāti! Daudzi no mūsu pacientiem ir teikuši, kas tas ir bijis viņu labākais lēmums dzīvē!

Jāņem vērā, ka pēc šādas liela apjoma novājēšanas var parādīties, t.s., "liekā āda" - visbiežāk uz vēdera un augšdelmiem. Jūrmalas slimnīcā veic arī  pēcbariatrijas plastikas operācijas, kas veiksmīgi palīdz atgūt estētisku izskatu!

Tonje, Norvēģija. Pēc operācijas zaudēti 60 kg!

Tonje, Norvēģija. Pēc operācijas zaudēti 60kg!

Vairāk informācijas

Jūrmalas slimnīcas ķirurģiem ir vairāk kā 10 gadu pieredze šādu operāciju veikšanā,  pārņemot pasaules labāko praksi, kur šādas operācijas veic jau kopš pagājušā gadsimta 70 gadiem.

Bariatrijas operācijas veic ķirurģijas nodaļas vadītājs Egons Liepiņš un ķirurgs Igors Troickis

Cena

Maksa par konsultāciju: 23 EUR.  Operācijas cena: 4980 EUR. Papildus izmaksas: pirmsoperācijas izmeklējumi un konsultācijas. Piesakieties konsultācijai tagad un rezervējiet savu operāciju laicīgi - no 1.03.2018. operācijas cenai tiks piemērota atlaide!

Lai iegūtu vairāk informācijas par piemērotību operācijai un izmaksām, kā arī lai pieteiktos konsultācijai pie ķirurga, lūdzu zvaniet pa tālruni 371-26530660 (tikai darba laikā) vai rakstiet elina.stupane@jurmalasslimnica.lv

Noderīgas saites

Ķermeņa masas indeksa kalkulators

Kuņģa balona ievietošana uz 12 mēnešiem - nelielas aptaukošanās ārstēšanai

Plastikas ķirurģija pēc novājēšanas (liekās ādas noņemšanai)

Cenrādis

Raksts "Svara samazināšana, kad ar diētu un gribasspēku nav pieticis ​"

Raksts "Par svara samazināšanas operācijām"

Skatieties video kanālā youtube

CITI PAKALPOJUMI
ATLASĪT:
Kuņģa samazināšana I Novājēšana

Bariatriskās operācijas un kuņģa balona implantēšana

Kuņģa balons aptaukošanās ārstēšanai

Vienkārša procedūra efektīvai liekā svara samazināšanai

SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
Sv
PIEŅEM
Bariatrijas operācijas - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Egons Liepiņš
Valdes priekšsēdētājs, Ķirurģijas nodaļas vadītājs
Igors Troickis
VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
Sv
PIEŅEM
Bariatrijas operācijas - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Egons Liepiņš
Valdes priekšsēdētājs, Ķirurģijas nodaļas vadītājs
Igors Troickis
Atsauksmes
  • Nina Ihle Hadland
    April 3, 2016 I stayed here in march-16, for 4 days, for surgery. I am so happy with my stay. The hospital has modern equipment, the staff are so friendly and professional, and their english is excellent. The rooms are bright, clean (cleaned every day) and the beds are very comfortable. The nurses are so helpful and nice, and they came quickly whenever I needed them (1 minute waiting time maximum, after ringing the alarm). The doctors and other staff are just super professional and extremely skilled. I definitely recommend this hospital.
  • Kristin
    I would recommend bariatric surgery for anyone who is fighting the obesity battle.To wake up every morning and know you are no longer fat is truly a gift and a blessing!
  • Borghild
    I want to thank you for excellent care and treatment! You all were very kind to me and professional in your work. I felt safe in my stay here and now I look forward to e new and more healthy life! Before I leave your country I will enjoy a weekend here on you beautiful beach and of course see Riga!
Bariatrijas operācijas

Kad iesaka veikt operāciju

•  ja ķermeņa masas indekss ir 40 un vairāk;

Pirms operācijas

Operācija

Piemērotāko operācijas veidu nosaka ķirurgs:

1. Kuņģa apiešanas (šuntēšanas) operācija

2. Kuņģa rezekcija (vertikāla gastroplastika)

Rezultāti

Tonje, Norvēģija. Pēc operācijas zaudēti 60 kg!

Tonje, Norvēģija. Pēc operācijas zaudēti 60kg!

Vairāk informācijas

Cena

Noderīgas saites

Ķermeņa masas indeksa kalkulators