Jaundzimušo neirosonogrāfija

Zīdaiņiem veicam neirosonogrāfiju, jeb galviņas pārbaudi ar ultraskaņu.

Pārbaudot mazam bērniņam galviņu līdz 8 mēnešu - 1,5 gadu vecumam ir izmantota iespēja izslēgt retas saslimšanas, kuras varbūt varētu izpausties vēlākā vecumā. Ultrasonogrāfiskās diagnostikas izmeklējumus caur galvas atveri jeb avotiņu, kas bez kaitīgiem blakusefektiem ļauj uzstādit precizu diagnozi.

Mazam bērniņam līdz 8 mēnešu - 1,5 gadu vecumam galviņu veidojošie kauli vēl nav saauguši. Lielais avotiņš paura viducī parasti ir vislielākā sprauga starp kauliņiem. Caur to, kā caur akustisko logu, raidītie ultraskaņas stari ļauj izpētīt smadzeņu struktūras sonoskopijas laikā. Vēlākā vecumā, avotiņam slēdzoties, ultraskaņa kaulam cauri neiet, un citas smadzeņu izmeklēšanas metodes nav tik pieejamas lielo izmaksu un nepieciešamās anestēzijas dēļ.

Tādēļ ari, ja izmeklēšana tiek veikta bez nopietna iemesla - tikai pārbaudot, ir pareizi izmantota iespēja izslēgt retas saslimšanas, kuras varbūt varētu pēkšņi  izpausties vēlākā vecumā. Bez tam, pārbaudot galviņu ir iespēja spriest par to, cik viegli bērniņam norisējušas dzemdības un grūtniecības laiks. Tas ir nozīmīgi ģimenes ārstam, kurš par bērnu atbild visu tālāko vecumu. Ultrasonoskopijas atrade ir nepieciešama bērnu neirologam, ja ir šaubas par kāda simptoma nozīmīgumu un ir nepieciešams zināt par bērna labsajūtu agrīni - pirms dzimšanas un pirmajās dzīves dienās.

Procedūtu veic Dina Krūze

CITI PAKALPOJUMI
KĀRTOT | ATLASĪT:
D U
Diagnostiskie izmeklējumi

Jūrmalas slimnīcas diagnostikas bloks piedāvā veikt savlaicīgu un precīzu veselības diagnostisku.

SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
Sv
PIEŅEM
Jaundzimušo neirosonogrāfija - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Lilita Ertmane
Ultrasonogrāfijas speciālists 12:00 - 18:00 12:00 - 18:00 B 448
Juta Jakobsone
Ultrasonogrāfijas speciālists 10:30 - 15:00 10:30 - 15:00 10:30 - 12:00 10:30 - 12:00 10:30 - 12:00 B korp. 1. st. B 125. kab.
Sergejs Gamzajans
Ultrasonogrāfijas speciālists B 448
Jolanta Bārbale-Mālniece
Dzemdību nodaļas vadītāja
Ultrasonogrāfijas speciālists 12:00 - 14:00 13:00 - 14:00 B korp. 4. st. B 448. kab.
VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
Sv
PIEŅEM
Jaundzimušo neirosonogrāfija - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Lilita Ertmane
Ultrasonogrāfijas speciālists 12:00 - 18:00 12:00 - 18:00 B 448
Juta Jakobsone
Sergejs Gamzajans
Ultrasonogrāfijas speciālists B 448
Jolanta Bārbale-Mālniece
Dzemdību nodaļas vadītāja
Jaundzimušo neirosonogrāfija

Zīdaiņiem veicam neirosonogrāfiju, jeb galviņas pārbaudi ar ultraskaņu.

Procedūtu veic Dina Krūze

CITI PAKALPOJUMI