Video kolonoskopija

VIDEO KOLONOSKOPIJA (FKS) - endoskopiska resnās zarnas izmeklēšanas metode. Endoskopija ir moderna diagnostiska un terapeitiska metode gastroenteroloģijā, kas ļauj savlaicīgi konstatēt kuņģa – zarnu trakta gļotādas izmaiņas un iegūt audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai. Izmeklējumu veic caur anālo atveri. Kolonoskopijai izmanto optisku ierīci – lokanu caurulīti, kurai galā ir gaismas avots un kamera, kas ļauj monitorā detalizēti apskatīt resnās zarnas gļotādu. Izmeklējums tiek veikts intravenozajā anestēzijā - pacientam vēnā ievada medikamentu, kas uz izmeklējuma laiku to „atslēdz”. Pacients iemieg un pamostas tikai tad, kad procedūra jau ir beigusies.

Kā sagatavoties izmeklējumam?

Iepriekšējā dienā pirms kolonoskopijas izmeklējuma drīkst ēst tikai vieglas brokastis, pēc tam nedrīkst ēst un jādzer speciāls šķidrums zarnu tīrīšanai. Neierobežotā daudzumā drīkst dzert ūdeni bez gāzes. Aptiekā ir jāiegādājas zarnu tīrīšanas līdzeklis „Fortrans” (kurā ietilpst 4 paciņas medikamentu) vai „ Moviprep” (kurā ietilpst 2 paciņas medikamentu), vai „ Eziclen” (kurā ietilpst 1l šķīduma pudelē). Medikamenti jālieto rūpīgi sekojot instrukcijai!

Kolonoskopijas dienā drīkst lietot tos medikamentus, kas ir jālieto regulāri, piem. medikamenti asinsspiediena mazināšanai uzdzerot nelielu ūdens malku. Uz izmeklējumu pacientam ir jāierodas tukšā dūšā, izmeklējuma dienā nedrīkst ēst, dzert un smēķēt. Pēc anestēzijas pacients nedrīkst braukt automašīnai pie stūres.

Vai es drīkstu lietot savas ikdienas zāles?

Parasti medikamentu lietošana jāturpina kā parasti, tomēr atsevišķos gadījumos daži medikamenti var traucēt veikt izmeklējumu. Informējiet savu ārstu par medikamentiem, kurus lietojat, īpaši par Aspirīnu vai citām zālēm, kas to satur, antikoagulantiem, insulīnu vai dzelzs preparātiem, kā arī informējiet ārstu, ja kādas zāles nepanesat. Informējiet ārstu, ja Jums kādreiz pirms stomatoloģiskām procedūrām nozīmētas antibiotikas, jo, iespējams, ka Jums nepieciešamas antibiotikas arī pirms kolonoskopijas.

CITI PAKALPOJUMI
KĀRTOT | ATLASĪT:
E K V
SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
Sv
PIEŅEM
Video kolonoskopija - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Lilija Morozova
Endoskopijas speciālists 09:00 - 14:00 09:00 - 14:00 09:00 - 14:00 09:00 - 14:00 09:00 - 14:00 B korp. 1. st. B 134. kab.
VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
Sv
PIEŅEM
Video kolonoskopija - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Lilija Morozova
Video kolonoskopija

Kā sagatavoties izmeklējumam?

Vai es drīkstu lietot savas ikdienas zāles?

CITI PAKALPOJUMI
KĀRTOT | ATLASĪT: