Kuņģa balons aptaukošanās ārstēšanai

Tālrunis: Pacientu koordinatore: 26530660

E-pasts: elina.stupane@jurmalasslimnica.lv

Tā ir vienkārša procedūra efektīvai liekā svara samazināšanai! Metode ļauj ne tikai atbrīvoties no liekā svara, bet novērst aptaukošanās risku arī turpmāk, ievērojot veselīga dzīvesveida ieteikumus.

Tā ir īstermiņa un neķirurģiska aptaukošanās ārstēšana, kad ar endoskopa palīdzību kuņģī ievieto ar fizioloģisko šķīdumu pildītu balonu, tādējādi:

• samazinot uzņemtā ēdiena daudzumu un novēršot pārēšanās risku;
  • sāta sajūta iestājas daudz ātrāk un nav psiholoģisks diskomforts dēļ bada sajūtas;
  • jau pirmo 6 mēnešus zaudē aptuveni 30-40% no liekā svara;
  • ir veselības uzlabojumi diabēta, locītavu / kaulu slimību un ar sirdi saistītu problēmu risināšanā.

Kad iesaka?

• ja ir 2. vai 3. pakāpes  aptaukošanās;
  • kā kompleksu terapiju pie ķermeņa masas indeksa > 50, lai veiktu bariatrisko operāciju;
  • lai mazinātu ar aptaukošanos saistītu slimību riskus.

Nopietnas aptaukošanās gadījumā, ja ķermeņa masas indekss sasniedz 35, tad risinājums ir bariatrijas operācija, kas ir kuņģa pārveide ķirurģiskā ceļā.

Pirms balona ievietošanas

Pirms kuņģa balona ievietošanas, nepieciešams veikt organisma vispārējo diagnostiku, lai izslēgtu citas saslimšanas un sagatavotos procedūrai, kurā tiek izmantota anestēzija.

Balona ievietošana un izņemšana

Kuņģa balonu ievieto ar gastroskopa palīdzību un piepilda to ar sterilu fizioloģisko šķīdumu.  Balons daļēji aizpilda kuņģi un tādējādi cilvēka apetīte tiek ātrāk apmierināta un nav iespējams parēsties. Šī ir īstermiņa ārstēšanas metode, jo balons tiek izņemts pēc 12 mēnešiem. Kuņģa balonu izņem tieši tāpat - gastroskopijas laikā. Procedūras ilgums 30 min.

Kuņģa balons: SPATZ3 Adjustable Ballon System.

Rezultāti

Gada laikā iespējams zaudēt līdz 40kg ķermeņa svara. Straujākais svara kritums ir pirmā pusgada laikā (parasti 30-40%), bet vēlāk svars sāk stabilizēties. Pēc kuņģa balona izņemšanas jāievēro ārsta rekomendācijas – jāuztur optimāls ķermeņa svars ar veselīgu uzturu un jāsaglabā iegūtais ieradums nepārēsties.

Ja pēc ievērojamas novājēšanas ir parādījusies, t.s.,  "liekā āda" - visbiežāk uz vēdera un augšdelmiem, tad  Jūrmalas slimnīcā veic arī  plastikas operācijas, kas veiksmīgi palīdz atgūt ķermeņa estētisko izskatu!

Kuņģa balona ievietošana: kopā 1455 €

cenā iekļauts: balonu sistēma Spatz3 (ar PVN) - 840 €; balonu sistēmas ielikšana (t.sk. uzturēšanās palātā 1 dienu) - 473 €; intubācijas anestēzija (endotrahiālā) līdz 1 st. - 142 €

Kuņģa balona izņemšana pēc 12 mēnešiem: kopā 467 €

cenā iekļauts: balona izņemšana (t.sk. uzturēšanās palātā 1 dienu) - 325 €; intubācijas anestēzija (endotrahiālā) līdz 1 st. - 142 €

Vairāk informācijas

Kuņģa balona ievietošanu veic internists, gastrointestinālās endoskopijas speciāliste Lilija Morozova.

Papildus informācija vai pieteikšanās uz konsultāciju: tālr. 26530660 (tikai darba laikā) vai elina.stupane@jurmalasslimnica.lv

Noderīgas saites

Raksts "Kuņģa balona ievietošana liekā svara samazināšanai"

Bariatriskās operācijas - aptaukošanās ārstēšanai

Plastikas ķirurģija - liekās ādas noņemšanai pēc novājēšanas

Skatieties video kanālā youtube

Cenrādis

Ķermeņa masas indeksa kalkulators

CITI PAKALPOJUMI
ATLASĪT:
Kuņģa samazināšana I Novājēšana

Bariatriskās operācijas un kuņģa balona implantēšana

Kuņģa balons aptaukošanās ārstēšanai

• samazinot uzņemtā ēdiena daudzumu un novēršot pārēšanās risku;
  • jau pirmo 6 mēnešus zaudē aptuveni 30-40% no liekā svara;

Kad iesaka?

• ja ir 2. vai 3. pakāpes  aptaukošanās;
  • lai mazinātu ar aptaukošanos saistītu slimību riskus.

Pirms balona ievietošanas

Balona ievietošana un izņemšana

Kuņģa balons: SPATZ3 Adjustable Ballon System.

Rezultāti

Kuņģa balona ievietošana: kopā 1455 €

Kuņģa balona izņemšana pēc 12 mēnešiem: kopā 467 €

Vairāk informācijas