Kuņģa balona ievietošana uz gadu

Tā ir vienkārša procedūra efektīvai liekā svara samazināšanai! Metode ļauj novērst aptaukošanās risku arī turpmāk, ievērojot veselīga dzīvesveida ieteikumus.

Kad iesaka

Kuņģa balona ievietošanu iesaka:

• ja ir 2. vai 3. pakāpes  aptaukošanās;
  • kā kompleksu terapiju pie ķermeņa masas indeksa > 50, lai veiktu bariatrisko operāciju;
  • lai mazinātu risku pirms operācijām;
  • lai mazinātu citu ar aptaukošanos saistītu slimību risku.

Nopietnas aptaukošanās gadījumā, ja ķermeņa masas indekss sasniedz 35, tad risinājums ir bariatrijas operācija, kas ir kuņģa pārveide ķirurģiskā ceļā.

Pirms balona ievietošanas

Pirms kuņģa balona ievietošanas, nepieciešams veikt organisma vispārējo diagnostiku, lai izslēgtu citas saslimšanas un sagatavotos procedūrai, kurā tiek izmantota anestēzija.

Balona ievietošana un izņemšana

Kuņģa balonu ievieto ar gastroskopa palīdzību un piepilda to ar sterilu fizioloģisko šķīdumu. Balons aizpilda kuņģi un tādējādi cilvēka apetīte tiek ātrāk apmierināta un nav iespējams parēsties. Šī ir īstermiņa ārstēšanas metode, jo balons tiek izņemts pēc 12 mēnešiem. Kuņģa balonu izņem tieši tāpat - gastroskopijas laikā.

Rezultāti

Gada laikā iespējams zaudēt līdz 40kg ķermeņa svara. Straujākais svara kritums ir pirmā pusgada laikā, bet vēlāk svars sāk stabilizēties. Pēc kuņģa balona izņemšanas jāievēro ārsta rekomendācijas – jāuztur optimāls ķermeņa svars ar regulārām fiziskām aktivitātēm un veselīgu uzturu.

Jaņem vērā, ka pēc novājēšanas var parādīties, t.s.,  "liekā āda" - visbiežāk uz vēdera un augšdelmiem.  Jūrmalas slimnīcā veic arī  plastikas operācijas, kas veiksmīgi palīdz atgūt ķermeņa estētisko izskatu!

Kuņģa balona "Spatz" ievietošana un izņemšana (pēc12 mēn.) - 1900.00 €

Vairāk informācijas

Kuņģa balona ievietošanu veic internists, gastrointestinālās endoskopijas speciāliste Lilija Morozova.

Papildus informācija vai pieteikšanās uz konsultāciju: tālr. 26530660 (tikai darba laikā) vai elina.stupane@jurmalasslimnica.lv

Noderīgas saites

Bariatriskās operācijas - aptaukošanās ārstēšanai

Plastikas ķirurģija - liekās ādas noņemšanai pēc novājēšanas

Skatieties video kanālā youtube

Cenrādis

Ķermeņa masas indeksa kalkulators

CITI PAKALPOJUMI
ATLASĪT:
Kuņģa samazināšana

Bariatriskās operācijas un kuņģa balona implantēšana

Kuņģa balona ievietošana uz gadu

Kad iesaka

Kuņģa balona ievietošanu iesaka:

• ja ir 2. vai 3. pakāpes  aptaukošanās;
  • lai mazinātu risku pirms operācijām;
  • lai mazinātu citu ar aptaukošanos saistītu slimību risku.

Pirms balona ievietošanas

Balona ievietošana un izņemšana