Veselības aprūpe mājās

Veselības aprūpe mājās -   veselības aprūpes pakalpojums pacientiem viņu dzīves vietās, kuru sniedz medmāsas, ārstu palīgi un fizioterapeiti.

Kādos gadījumos nepieciešams pakalpojums

•   Personai ir hroniska slimība un pārvietošanās traucējumi, kuru dēļ persona nespēj ierasties ārstniecības iestādē;
•    Persona ir izrakstīta no stacionārās ārstniecības iestādes vai no dienas stacionāra pēc ķirurģiskas iejaukšanās;

Pakalpojumi

•    Plānota pacienta aprūpe ( saskaņojums ar ārstu un pacientu)
•    Diagnostiskās manipulācijas ( EKG, laboratoriskie izmeklējumi)
•    Ārstnieciskās manipulācijas :
-    Medikamentu ievadīšana (injekcijas, infūzijas)
-    Ādas veseluma bojājuma aprūpe (pārsiešanas primāri un sekundāri dzīstošām brūcēm, izgulējumi, trofiskās čūlas)
-    Mākslīgās atveres aprūpe
-    Enterāla barošana caur zondi
•    Pacientu un viņa ģimenes locekļu izglītošana aprūpes veikšanā
•    Sadarbība ar pacienta ģimenes ārstu/citu speciālistu

Veselības aprūpe mājās apmaksas kārtība

Lai saņemtu Valsts apmaksātu veselības aprūpi mājās ir nepieciešams Nosūtījums veselības aprūpei mājās (94. pielikums MK 2006. gada 4. aprīļa noteikumiem Nr.265.)  no ģimenes ārsta vai ārstējošās iestādes speciālista .

Nosūtījumā norādīts:
    Iestādes nosaukums, kas sniegs veselības aprūpes pakalpojumu
    Pacienta personas dati, adrese
    Slimība, kuras dēļ norīkots veselības aprūpes pakalpojums
    Slimība, kuras dēļ ir pārvietošanās traucējumi
    Diagnožu kodi pēc SSK-10
    Kādu veselības aprūpes pakalpojumu nepieciešams nodrošināt
    Laika posms, cik ilgi veselības aprūpes pakalpojums jānodrošina

Veselības  aprūpes ilgums
•    Pacientiem, izrakstoties no stacionāra vai dienas stacionāra sakarā ar  ķirurģisku iejaukšanos, veselības aprūpe ilgst līdz 10 kalendārām dienām.
Ja nepieciešams aprūpi turpināt, vajadzīgs ģimenes ārsta nosūtījums.
      2 dienas līdz aprūpes beigām , aprūpes veicējs informē pacienta ģimenes ārstu (vai  pamatteritorijas ģimenes ārstu, atbilstoši pacienta faktiskai dzīves vietai), lai precizētu tālāko aprūpes gaitu.
•    Pacientiem, ar hronisku slimību un pārvietošanās traucējumiem, veselības aprūpe ilgst līdz 30 kalendārām dienām.
       Ja veselības aprūpes pakalpojums mājās ir nepieciešams ilgāk par 30 kalendārām,  divu darba dienu laikā pirms minētā termiņa beigām, aprūpes veicējs ģimenes ārstam iesniedz aprūpes rezultātus. Ģimenes ārsts pēc pacienta apmeklējuma sniedz atzinumu – turpināt vai pārtraukt veselības aprūpes pakalpojumu.
•    Pacientiem, kuriem nepieciešami medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi, veselības aprūpes pakalpojumi mājās sniedz līdz laikam, kas norādīts medicīniskajos dokumentos, bet ne ilgāk par 60 kalendārām dienām.
         Ja veselības aprūpes pakalpojumi mājās ir nepieciešams ilgāk, divu darba dienu laikā pirms minētā termiņa beigām rehabilitologs vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts apmeklē pacientu un sniedz attiecīgā pakalpojuma sniedzējam atzinumu par veselības aprūpes pakalpojumu mājās sniegšanas pārtraukšanu vai turpināšanu.

Sertificēta fizioterapeita rehabilitācijas pakalpojumi medicīniskai aprūpei mājās piedāvāti pacientiem trīs mēnešu laikā pēc saslimšanas ar šādām diagnozēm saskaņā ar SSK -10 kodiem : Subarahnoidāls asinsizplūdums (I60); intracerebrāls asinsizplūdums (I61); smadzeņu infarkts (I63); insults, neprecizējot, vai tas ir asins izplūdums vai infarkts (I64); cerebrovaskulāru slimību sekas (I69).

Lai saņemtu Valsts apmaksātu fizioterapeita veselības aprūpi mājās ir nepieciešams rehabilitologa vai fizikālās medicīnas ārsta nosūtījums ( 94. pielikums MK  2006. gada 4. aprīļa noteikumiem Nr.265 )  kam pievienots izstrādāts medicīniskās rehabilitācijas plāns (Pielikums
MK 2011.gada 4.janvāra noteikumiem Nr.9).

CITI PAKALPOJUMI
ATLASĪT:
F Ķ L N T
Terapija

Piedāvājam plaša profila iekšķīgo slimību diagnostiku un ārstēšanu.

Neiroloģija

Iekšķīgo slimības nodaļas neiroloģijas profilā tiek noteikti slimību cēloņi, bojājumu vietas un veidi cilvēku nervu sistēmā un nodrošināta atbilstoša ārstēšana.

Ķ
Ķirurģija

Plaša profila ķirurģiskā palīdzība slimnīcas pacientiem tiek sniegta diennakts režīmā.

Veselības aprūpe mājās

Kādos gadījumos nepieciešams pakalpojums

Pakalpojumi

•    Plānota pacienta aprūpe ( saskaņojums ar ārstu un pacientu)
•    Diagnostiskās manipulācijas ( EKG, laboratoriskie izmeklējumi)
•    Ārstnieciskās manipulācijas :
-    Medikamentu ievadīšana (injekcijas, infūzijas)
-    Mākslīgās atveres aprūpe
-    Enterāla barošana caur zondi
•    Pacientu un viņa ģimenes locekļu izglītošana aprūpes veikšanā
•    Sadarbība ar pacienta ģimenes ārstu/citu speciālistu

Veselības aprūpe mājās apmaksas kārtība

Nosūtījumā norādīts:
    Iestādes nosaukums, kas sniegs veselības aprūpes pakalpojumu
    Pacienta personas dati, adrese
    Slimība, kuras dēļ norīkots veselības aprūpes pakalpojums
    Slimība, kuras dēļ ir pārvietošanās traucējumi
    Diagnožu kodi pēc SSK-10
    Kādu veselības aprūpes pakalpojumu nepieciešams nodrošināt
    Laika posms, cik ilgi veselības aprūpes pakalpojums jānodrošina

Veselības  aprūpes ilgums
Ja nepieciešams aprūpi turpināt, vajadzīgs ģimenes ārsta nosūtījums.

MK 2011.gada 4.janvāra noteikumiem Nr.9).

CITI PAKALPOJUMI
ATLASĪT: