Algologs. Sāpju aprūpes kabinets

Sāpju aprūpes kabinets

Sāpju aprūpes kabineta speciālisti sniedz multidisciplināru pieeju sāpju ārstēšanā, nodrošinot invazīvo algologu, neirologa un psihoterapeita konsultācijas, fizikālo terapiju, ārstniecisko vingrošanu,  kā arī visplašāko mazinvazīvo  manipulāciju klāstu sāpju ārstēšanai (blokādes, osteopātija, medikamentozu ārstēšanu).

Algologs ir ārsts ar dziļu izpratni par sāpju fizioloģiju, specifiskiem izmeklējumiem un sāpju ārstēšanas veidiem, tostarp pielietojot invazīvas metodes (blokādes, injekcijas).

Kādos gadījumos nepieciešama algologa palīdzība?

Akūtu un hronisku (ilgst vairāk par 3 mēnešiem) sāpju gadījumos:

• muguras sāpes (piem., starpskriemeļu disku protrūzija, diska trūce u.c.)
  • locītavu, muskuļu, saistaudu un mīksto audu sāpes, t.sk., sāpes vēdera apakšējā daļā
  • onkoloģiskās sāpes (atsāpinošo medikamentu piemeklēšanai)
  • migrēna, saspringuma un citas galvassāpju formas
  • pēc operācijām un traumām
  • nervu bojājumi, t.sk., diabētiskā neiropātija (kompensējamo medikamentu izrakstīšanai)
  • u.c. sāpes, tostarp neskaidras izcelsmes sāpes

Kāpēc jāārstē sāpes?

Akūtu sāpju gadījumā ir svarīgi sasniegt pietiekamu vai pat pilnīgu atsāpināšanu, lai sāpes nekļūtu hroniskas. Piemēram, nervu sāpes (neiropātiskas sāpes) var ilgt mēnešiem un pat gadiem pēc bojājuma, kas vairs neeksistē.  Šīs "sāpju atmiņas" izdzēšanai nepieciešama kompleksa ārstēšana,  turklāt bezrecepšu pretsāpju medikamenti  nepalīdz un var  slimību pat padziļināt.

Muguras un locītavu sāpes

Dažiem pacientiem par blokādēm ir maldīgs priekštats, proti, ka blokādi veic tikai sāpju simptomu mazināšanai. Šis uzskats ir nepilnīgs – blokādes ir ārstējošas! Blokāde nozīmē pretsāpju un iekaisuma mazinošu medikamentu ievadīšana precīzi vajadzīgā vietā, neietekmējot citus orgānus. Pārsvarā pielieto mugurkaula un iegurņa kaulu locītavu, spinālo nervu, locītavu blokādes u.c.

Jūrmalas slimnīcas invazīvie algologi veic augstas sarežģītības blokādes rentgena un ultrasonogrāfijas kontrolē (epidurāli, intraartikulāri).  Latvijā  šādas manipulācijas spēj veikt tikai daži speciālisti, tāpēc esam lepni, ka šādas blokādes veic arī mūsu Sāpju aprūpes kabineta  invazīvie algologi!

Jūrmalas slimnīca ir viena no nedaudzajām ārstniecības iestādēm Latvijā, kur pieejama radiofrekvences viļņu terapija, kurai, salīdzinājumā ar blokādēm, ir ilgstošāka un daudz efektīvāka iedarbība. Šī modernā tehnoloģija iedarbojas uz slimajām nervu saknītēm vai locītavu jušanas nerviem.

Invazīvie algologi veic arī ortokīna intraartikulārās injekcijas , kas ir unikāla ārstēšanas metode, kurā, kā medikaments, tiek izmantots no paša pacienta asinīm iegūts olbaltums, kas kombinācijā ar Orthokine ®- BioLab-System saturošu aktīvu vielu, efektīvi mazina iekaisuma procesus un stimulē bojāto audu atjaunošanos.  Šādas injekcijas spēj pat ievērojami attālināt endoprotezēšanas nepieciešamību.

Galvassāpes un migrēna

Galvassāpju iemesli ir daudz un dažādi - tie var būt kā simptoms kādai citai slimībai, bet visbiežāk (vairāk nekā 90% gadījumu) galvassāpes ir kā slimība pati par sevi. Šajos gadījumos ārsts, rūpīgi izjautājot un izmeklējot pacientu, pēc noteiktiem slimības kritērijiem un raksturīgiem simptomiem nosaka galvassāpju diagnozi. Lai zinātu, kā vislabāk palīdzēt mazināt un novērst galvassāpes, ir jānoskaidro, kāda veida gavassāpes tās ir. Jaunākās metodes sniedz būtisku lēkmju biežumu un sāpju intensitātes mazināšanu līdz pat galvassāpju pilnīgai izārstēšanai!

Sāpju aprūpes kabinets piedāvā plašāku skatījumu uz sāpēm un jaunāko informāciju, kā ar tām tik galā. Migrēnas pacientiem, konsultācijas laikā ir iespēja iepazīties un izmēģināt ārīgi lietojamu neirostimulācijas ierīci „Cefaly”, kas ir droši lietojama arī grūtniecības laikā un var palīdzēt gan akūtas migrēnas lēkmes laikā, gan kā profilakse, lai novērstu migrēnas lēkmes veidošanos. Jaunums hroniskas migrēnas ārstēšanā ir onabotulīna toksīna injekcijas, kas tiek rekomendētas īpaši biežu un smagu galvassāpju gadījumos.

Galvassāpju dienasgrāmata - pdf fails

Sāpju aprūpes kabineta speciālisti

Invazīvais algologs Dr. Zane Jaunberga,

Neirologs- algologs, galvassāpju speciālists Dr.Linda Zvaune,

Invazīvais algologs Dr.Edgars Vasiļevskis,

psihoterapeits  Lidija Naumova

fizioterapeiti, fizikālā terapija

Lai pieteiktos, zvaniet uz reģistratūru pa tālruni 67752254 vai rakstiet pieraksts@jurmalasslimnica.lv vai aizpildiet pieteikumu vizītei mūsu mājas lapā.

Noderīgas saites

Diagnostiskie izmeklējumi

Galvassāpju dienasgrāmata - pdf

Rehabilitācija

Fizioterapija

Veselības pārbaude Check up

Ortokīna intraartikulārās injekcijas

Cenrādis/Algoloģijas nodaļa

SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
Sv
PIEŅEM
Algologs. Sāpju aprūpes kabinets - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Zane Jaunberga
Algoloģijas nodaļas vadītāja
Invazīvais algologs 15:00 - 18:00 15:00 - 18:00 A korp. 2. st. 220. kab.
Edgars Vasiļevskis
Invazīvais algologs 10:30 - 11:30 A korp. 2. st. 220. kab.
VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
Sv
PIEŅEM
Algologs. Sāpju aprūpes kabinets - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Zane Jaunberga
Algoloģijas nodaļas vadītāja
Invazīvais algologs 15:00 - 18:00 15:00 - 18:00 A korp. 2. st. 220. kab.
Edgars Vasiļevskis
Invazīvais algologs 10:30 - 11:30 A korp. 2. st. 220. kab.
Algologs. Sāpju aprūpes kabinets

Sāpju aprūpes kabinets

Kādos gadījumos nepieciešama algologa palīdzība?

Akūtu un hronisku (ilgst vairāk par 3 mēnešiem) sāpju gadījumos:

• muguras sāpes (piem., starpskriemeļu disku protrūzija, diska trūce u.c.)
  • onkoloģiskās sāpes (atsāpinošo medikamentu piemeklēšanai)
  • migrēna, saspringuma un citas galvassāpju formas
  • pēc operācijām un traumām