Ehokardiogrāfija

Ehokardiogrāfija – ļoti svarīga sirds izmeklēšanas metode, kurā tiek izmantoti ultraskaņas viļņi, lai iegūtu kustīgu sirds darbības attēlu uz monitora. Ultraskaņas viļņi tiek raidīti caur krūškurvi sirds virzienā, un, tiem atstarojoties uz dažāda biezuma audiem un muskuļiem, veidojas attēls. Šī metode palīdz ārstam novērtēt sirds kameru lielumu, sieniņu biezumu, sirds vārstuļu darbību, perikarda un maģistrālo asinsvadu stāvokli. Metode izdarāma, lai noteiktu sirds nepietiekamības pakāpi, sirds muskuļu bojājumus, pierādītu iespējamu iedzimtu vai iegūtu sirdskaiti, novērtētu sirds vārstuļu stāvokli, kā arī, lai atklātu paaugstināta asinsspiediena cēloni.

Izmeklēšana nepieciešama šādu simptomu gadījumā:

• Aizdusa
  • Sāpes sirds apvidū
  • Aritmija
  • Aizdomas par sirdskaiti
  • Izmaiņas elektrokardiogrammā ( EKG )
  • Paaugstināts asinsspiediens

Kā sagatavoties izmeklējumiem?

Ja Jūs esat nosūtīts uz krūts dziedzeru, vairogdziedzera, kakla, nieru, perifēro asinsvadu, sirds, augļa US izmeklēšanu, tad īpaša sagatavošanās nav nepieciešama.
Ja pacients nosūtīts uz vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfiju, uz izmeklējumu viņam jāierodas tukšā dūšā, neēdušam vismaz 6-8h. Dzert drīkst tikai ūdeni, kā arī lietot ikdienā nepieciešamos medikamentus, norijot tos kopā ar ūdeni.

Ja Jums ir diabēts, lūdzu, konsultējieties ar savu ārstu.

Ja nepieciešams izmeklēt urīnpūsli, apmēram 1 stundu pirms izmeklējuma jāizdzer apmēram 1 l šķidruma. Līdz izmeklējumam urīnpūsli iztukšot nedrīkst.

Kas notiek procedūras laikā?

Pacientam jāapguļas un jāatbrīvo no drēbēm izmeklējamais apvidus. Uz ādas tiek uzziesta speciāla želeja, ar kā palīdzību ultraskaņas viļņi tiek pārvadīti audos. Pa ādu tiek virzīts detektors - instruments, kas izstaro ultraskaņu un no orgāniem atstaroto ultraskaņu arī uztver.

CITI PAKALPOJUMI
ATLASĪT:
D F V
Diagnostiskie izmeklējumi

Jūrmalas slimnīcas diagnostikas bloks piedāvā veikt savlaicīgu un precīzu veselības diagnostisku.

Veselības pārbaude 1 dienas laikā

Lai noteiktu pacienta vispārējo veselības stāvokli un savlaicīgi novērstu dažādas saslimšanas, slimnīcas speciālisti izstrādājuši kompleksās veselības pārbaudes, kuras var veikt vienas dienas laikā.

SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
Sv
PIEŅEM
Ehokardiogrāfija - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Inguna Rožkalne - Žubure
Kardiologs * 09:00 - 17:00 09:00 - 17:00 A korp. 1 st. 105.kab.
Iveta Znotiņa
privātprakse
Kardiologs * 9:00 - 13:00 9:00 - 13:00 9:00 - 13:00 9:00 - 13:00 9:00 - 13:00 B korp. 1. stāvs B 136. kab.
Ehokardiogrāfijas speciālists B korp. 1. st. 124.kab.

* Iepriekšējo pierakstu veic savā prakses vietā.

VĀRDS UZVĀRDS - AMATS
Specialitāte
Sv
PIEŅEM
Ehokardiogrāfija - SPECIĀLISTU PIEŅEMŠANAS LAIKI
Inguna Rožkalne - Žubure
Kardiologs 09:00 - 17:00 09:00 - 17:00 A korp. 1 st. 105.kab.
Iveta Znotiņa
privātprakse
Kardiologs 9:00 - 13:00 9:00 - 13:00 9:00 - 13:00 9:00 - 13:00 9:00 - 13:00 B korp. 1. stāvs B 136. kab.
Ehokardiogrāfijas speciālists B korp. 1. st. 124.kab.
Ehokardiogrāfija

Izmeklēšana nepieciešama šādu simptomu gadījumā:

• Aizdusa
  • Sāpes sirds apvidū
  • Aritmija
  • Aizdomas par sirdskaiti
  • Izmaiņas elektrokardiogrammā ( EKG )
  • Paaugstināts asinsspiediens

Kā sagatavoties izmeklējumiem?

Ja Jums ir diabēts, lūdzu, konsultējieties ar savu ārstu.

Kas notiek procedūras laikā?

CITI PAKALPOJUMI
ATLASĪT: