Ginekoloģiskās operācijas

Ginekoloģiskās operācijas

  • Dzemdes supravagināla amputācija ar vai bez piedēkļu izņemšanas

Veic dzemdes miomas gadījumā. Mioma var būt dažāda lieluma un tai spiežot uz apkārtējiem orgāniem un traucējot to darbību, piemēram, var rasties urinācijas traucējumi, vēdera aizcietējumi. Sieviete tiek izmeklēta un ņemot vērā miomas lielumu, sievietes sūdzības un vajadzības, ginekologs izvērtē vai mioma ir jālikvidē vai tikai jānovēro.

  • Cervikālā kanāla dilatācija un abrāzija un/vai dzemdes dobuma abrāzija

Manipulācijas laikā noņem materiālu no dzemdes dobuma, tādējādi var atrast endomtrijas pataloģiju (audzējus, hiperplāziju, polipus u.c.). Histeroskopija un dzemdes dobuma abrāzija. Lai diagnosticētu dzemdes patoloģijas veic histeroskopiju. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas ir iespējams apskatīt dzemdes dobumu un redzēt polipus, patoloģijas, endometriju (hiperplāzija) un miomasmezglu. Ja nepieciešams, manipulācijas laikā var arī izņemt polipus.

  • Endometrija rezektoskopija

Endometrija rezektoskopija tiek veikta, ja ir neregulāras mēnešreizes un neregulāra dzemdes asiņošana, ar ilgstošu slimības gaitu, lai izslēgtu endometrija patoloģiju un onkoloģiju. Izmeklējuma laikā ir iespēja noņemt histoloģisko materiālu.

  • Laparaskopiskas operācijas – salpingectomija, salpingostomija ar augļa olas evakuāciju, cistektomija, cistovarektomija

Minimāli invazīva metode izmantojot laparaskopisko aparatūru, kuras laikā var izņemt veidojumus no dzemdes. Olvada izņemšana tiek veikta, ja ir patoloģiski procesi, strutainais process vai olnīcās ir cistas. Ja sieviete cieš no neauglības, var apskatīties olvadu caurlaidību ar laparaskopisko aparatūru (hromoskopija). Laparaskopiski ir iespējams atdalīt mazā iegurņa saaugumu, kas ir viens no neauglības iemesliem.

  • Olvadu nosiešana

Ar laparoskopiskās aparatūras palīdzību ir iespējams veikt olvadu nosiešanu sievietēm.

Laparoskopiskās operācijas veids pacientiem nodrošina labāku kosmētisku efektu, kā arī daudz mazākas sāpes atveseļošanās procesa laikā. Liels pluss ir tas, ka pacienti pavisam neilgi pēc operācijas var atgriezties normālā dzīves ritmā – doties uz darbu, veikt ikdienā ierastās lietas u.tml., savukārt, izmantojot tradicionālo ārstēšanas metodi, atveseļošanās periods var ilgt pat līdz vairākām nedēļām. Arī kosmētiskā ziņā šī ārstēšanas metode ir daudz pateicīgāka ar samazinātu infekcijas iegūšanas risku.

Skip to content