Delikāti par sievietes intīmās veselības problēmām

No februāra Jūrmalas slimnīcā atsāk pieņemšanu ķirurģe, proktoloģe Dr. Jevgeņija Kipenska. Daudzas sievietes, kuras saskārušās ar aizcietējumu problēmām vai citām sūdzībām, nekad un ne ar vienu par to nav runājušas. Bet tā ir kļūda, jo par to vajadzētu runāt, lai profesionāli speciālisti varētu palīdzēt.

Proktoloģija ir neatņemama vispārējās ķirurģijas daļa un ķirurgi regulāri risina jautājumus, kas saistīti ar zarnu trakta saslimšanām. J. Kipenska: „Par proktoloģiju padziļināti sāku interesēties, jo ikdienas darbā sastapos ar tik daudzām sievietēm, kuras savlaicīgi nebija griezušās pēc palīdzības, jo baidījās no proktologa vīrieša. Katrai sievietei iesaku neciest sāpes un negaidīt, ka problēma izzudīs pati no sevis. Savlaicīgi uzsākot ārstēšanu problēmas var atrisināt arī bez operācijas.”

Intīmā zona ir tikpat svarīga mūsu ķermeņa daļa, kā jebkura cita, un mums par to ir jārūpējas. Ķirurgi, proktologi ir gatavi palīdzēt jebkuros gadījumos, tikai katram pašam ir jāsper mazais solītis un jādodas uz konsultāciju. Konsultācija tiek veikta delikāti, katram pacientam individuāli. Sieviete proktoloģe sniedz konsultācijas, veic diagnostiskās manipulācijas, kā arī operatīvo ārstēšanu dažādu taisnās zarnas saslimšanas gadījumos. Pie proktologa vajadzētu doties gadījumos, kad vērojama nieze un diskomforta sajūta anālās atveres apvidū, hemoroīdu mezglu izkrišana no anālās atveres, sāpes pie vēdera izejas vai redzamas asinis pie vēdera izejas.

Vismaz ar ārstu šo jautājumu vajadzētu pārrunāt, jo minētās sūdzības nav tikai neērtība, tā ietekmē organismu kopumā un var būt kādas nopietnas saslimšanas simptoms.

Dr. Jevgeņija Kipenska praktizē no 1998. gada, ir Latvijas Ķirurgu asociācijas biedre, regulāri apmeklē profesionālās kvalifikācijas celšanas kursus, seminārus un konferences. Ķirurģe, proktoloģe J. Kipenska pieņem pēc iepriekšēja pieraksta pa tālruni 29225303. Proktologa apmeklējums ar ģimenes ārsta nosūtījumu – pacienta iemaksa, 3 lati.

Ķirurģe, proktoloģe Jevgeņija Kipenska
Ķirurģe, proktoloģe Jevgeņija Kipenska