Par pakalpojumu Speciālisti

Ierodoties uz izmeklējumu, jāuzrāda negatīvi COVID – 19 testa rezultāti (derīgi 48 h)!

Endoskopija ir augstas precizitātes diagnostikas metode, ka ļauj izmeklēt kuņģa – zarnu traktu.

  • Augšējā endoskopija  jeb gastroskopija
  • Apakšējā endoskopija jeb kolonoskopija

 

Gastroskopija ir augšējā gremošanas trakta vai tā daļas izmeklēšanas metode (tautā saukta “kobra”).  Izmeklējums ļauj savlaicīgi atklāt izmaiņas barības vadā, kuņģī, 12 pirkstu zarnās, kā arī endoskopijas laika var tikt veiktas nelielas operācijas, piemēram, polipu noņemšana.  Nepieciešamības gadījumā tiek ņemts audu paraugs to tālākai morfologiskajai izmeklēšanai (biobsija). Diskomforta novēršanai izmeklējuma laikā var tikt izmantota anestēzija.

Kolonoskopija ir resnās zarnas izmeklēšanas metode ar endoskopu, kas ļauj savlaicīgi atklāt zarnu gļotādas izmaiņas un iegūt audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai. Kolonoskopiju veic caur anālo atveri. Izmeklējums nesagādā diskomfortu – tas tiek veikts intravenozajā anestēzijā.  Pēc procedūras pacients neilgu laiku uzturas dienas stacionāra palātā līdz pilnīgai narkozes iziešanai.

! Ja izmeklējums tie veikts kā 100% maksas pakalpojums, tad šajā gadījumā kopējās izmaksas veido pati procedūra, intravenozā anestēzija un dienas stacionāra palāta. Izmeklējuma laikā var tikt paņemts audu paraugs tālākai laboratoriskai izmeklēšanai jeb papildus – biobsijas izmaksas. Vairāk informācijas pa tālr. pa tālruni 67752254 vai .

Gastroskopija

Iepriekšējā vakarā var paēst vieglas vakariņas, bet ne vēlāk kā plkst. 20. Pēc vakariņām drīkst dzert negāzētu ūdeni un tēju.

Kolonoskopija

Iepriekšējā dienā pirms kolonoskopijas izmeklējuma drīkst ēst tikai vieglas brokastis, pēc tam vairāk nedrīkst ēst, bet jādzer speciāls šķidrums zarnu tīrīšanai, kuru iegādājas aptiekā – piemēram, Fortrans,  Moviprep vai Eziclen. Medikamenti jālieto precīzi ievērojot instrukciju!

Neierobežotā daudzumā drīkst dzert ūdeni bez gāzes.

Kolonoskopijas dienā drīkst lietot ikdienā lietojamos medikamentus, piemēram, medikamentus asinsspiediena mazināšanai. Medikamentus norij, uzdzerot pavisam nelielu malku ūdens.

Uz izmeklējumu jāierodas tukšā dūšā – nedrīkst ēst un dzert! Nesmēķēt!

Ierodoties uz izmeklējumu, jāuzrāda negatīvi COVID – 19 testa rezultāti (derīgi 48 h)!

Zvanot uz reģistratūru pa tālruni 67752254 vai pieraksts@jurmalasslimnīca.lv

Pacientus 1 pieņem Jūrmalas slimnīca

ATSAUKSMES

  1. Solveiga Ulanva
    pirms 4 stundām

    Paldies speciālistēm. Viss noritēja ātri, profesionāli un nesāpīgi.

Iesniegt atsauksmi