Par pakalpojumu

Kuņģa balons liekā svara zaudēšanai ir neķirurģiska metode, lai atbrīvotos no liekā svara! Ar endoskopa palīdzību kuņģī ievieto ar fizioloģisko šķīdumu pildītu balonu, tādējādi:

  • samazinot uzņemtā ēdiena daudzumu un novēršot pārēšanās risku;
  • sāta sajūta iestājas daudz ātrāk un nav psiholoģisks diskomforts dēļ bada sajūtas;
  • veicina ieradumu ēst mazām porcijām;
  • gada laikā svara zudums 20-35% no sākotnējā svara;
  • ir veselības uzlabojumi diabēta, locītavu / kaulu slimību un ar sirdi saistītu problēmu risināšanā.

 

Kuņģa balons liekā svara zaudēšanai ir alternatīva drastiskām diētām, to ievieto uz laiku līdz 1 gadam, lai īsā laikā atbrīvotos no liekā svara.

  • ja ir 2. vai 3.pakāpes aptaukošanās;
  • kā kompleksu terapiju pirms veikt bariatrisko operāciju.

Nopietnas aptaukošanās gadījumā, ja ķermeņa masas indekss sasniedz 35 un vairāk, tad risinājums ir bariatrijas operācija, kas ir kuņģa pārveide ķirurģiskā ceļā.

Kuņģa balonu ievieto ar gastroskopa palīdzību un piepilda to ar sterilu fizioloģisko šķīdumu.  Balons daļēji aizpilda kuņģi un tādējādi cilvēka apetīte tiek ātrāk apmierināta un nav iespējams parēsties. Šī ir īstermiņa ārstēšanas metode, jo balons tiek izņemts pēc 12 mēnešiem. Kuņģa balonu izņem tieši tāpat – gastroskopijas laikā. Procedūras ilgums 30 min.

Gada laikā iespējams zaudēt līdz 40kg ķermeņa svara. Straujākais svara kritums ir pirmā pusgada laikā (parasti 30-40%), bet vēlāk svars sāk stabilizēties. Pēc kuņģa balona izņemšanas jāievēro ārsta rekomendācijas – jāuztur optimāls ķermeņa svars ar veselīgu uzturu un jāsaglabā iegūtais ieradums nepārēsties.

Ja pēc ievērojamas novājēšanas ir parādījusies, t.s.,  “liekā āda” – visbiežāk uz vēdera un augšdelmiem, tad  Jūrmalas slimnīcā veic arī  plastikas operācijas, kas veiksmīgi palīdz atgūt ķermeņa estētisko izskatu!

Papildus informācija vai pieteikšanās uz konsultāciju: tālr. 27268828 (tikai darba laikā) vai

Pakalpojumu sniedz internists, endoskopijas speciāliste Dr.Lilija Morozova.

Iesniegt atsauksmi