Fizikālās terapija veic slimību ārstēšanu, medicīnisko rehabilitāciju un slimību profilaksi. Salīdzinot ar medikamentozo terapiju, fizikālā terapija ir tik pat efektīva, tā ir nekaitīga un ekonomiski izdevīga.
Fizikālās terapijas faktori (strāva, gaisma, ultraskaņa u.c.) iedarbojas uz organismu caur ādu, elpošanas ceļiem, audiem un orgāniem, kā rezultātā:
- samazinās sāpes
- mazinās iekaisums
- normalizējas orgānu traucētās funkcijas
- paaugstinās organisma pretestības spējas
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti konsultē un sastāda rehabilitācijas plānu, kā ar fizikālās medicīnas procedūru palīdzību iespējams ātrāk atveseļoties un mazināt sāpes.
Magnētterapija
Magnētterapija ir fizikālās terapijas procedūra, kurā izmanto pastāvīgu vai zemas frekvences mainīgu magnētisko lauku. Tai piemīt pretiekaisuma un prettūskas iedarbība. Magnētiskā lauka ārstnieciskā efekta pamatā ir asinsrites un asinsvadu stāvokļa uzlabošana.
Procedūras ilgums: vidēji 15–20 minūtes, katru dienu vai ik pārdienas.
Ultraskaņas terapija un fonoforēze
Ultraskaņas procedūru laikā šūnu un starpšūnu audu līmenī notiek mikromasāža un mikrovibrācijas, ko izraisa šūnu saspiešanās un izplešanās. Terapija veicina vielu uzsūkšanos, pastiprina asinsriti un limfas atteci, kā arī stimulē bojāto nervu atjaunošanās procesus.
Fonoforēze ir medikamentu ievadīšana organismā ar ultraskaņas palīdzību.
Procedūras ilgums: 5–10 minūtes, katru dienu vai ik pārdienas.
Darsonvalizācija
Procedūras laikā uz organismu iedarbojas impulsveida augstsprieguma un augstfrekvences maiņstrāva. Terapijas pamatā ir elektriskā izlādēšanās uz ādas virsmas. Dzirkstele kairina ādas receptorus, kā rezultātā paplašinās asinsvadi, uzlabojas vielmaiņa audos, tiek veicināta venozā attece un audu apgāde ar skābekli.
Procedūras ilgums: atkarībā no iedarbības zonas lieluma un atrašanās vietas – 2–15 minūtes, katru dienu vai ik pārdienas.
Elektroterapija
Interferences strāvas terapija
Krustojoties divām mainīgas frekvences un polaritātes strāvām, audos veidojas jauna vidējas frekvences maiņstrāva. Terapijas rezultātā mazinās sāpes, paplašinās asinsvadi, veicinās tūskas uzsūkšanās un uzlabojas vielmaiņa.
Procedūras ilgums: 5, 10 vai 15 minūtes, katru dienu vai ik pārdienas.
Elektroforēze
Elektroforēzē lieto līdzstrāvu, lai caur ādu vai gļotādu organismā ievadītu medikamentus jonu formā. Procedūrā apvienojas elektriskā un farmakoloģiskā iedarbība. Tā mazina sāpes, stimulē vielmaiņu, audu reģenerāciju un veicina brūču dzīšanu.
Procedūras ilgums: 10–15 minūtes, katru dienu vai ik pārdienas.
Amplipulsa terapija
Zemas frekvences modulētas sinusoidālas strāvas (SMS) pielietojums noteiktās ķermeņa zonās. Tiek izmantota sāpju mazināšanai un balsta un kustību aparāta slimību ārstēšanai.
Procedūras ilgums: 5, 10 vai 15 minūtes, katru dienu vai ik pārdienas.
Transkutānā elektrostimulācija (TENS)
Zemas frekvences impulsu strāvas iedarbība uz noteiktām ķermeņa zonām. Novērojami šādi efekti: pretsāpju iedarbība, muskuļu stimulācija, locītavu kustīguma palielināšanās, arteriālās asinsrites veicināšana un venozās atteces uzlabošana.
Procedūras ilgums: 5–15 minūtes, katru dienu vai ik pārdienas.
Ultraīsviļņu terapija (UĪV, UVČ)
Fizikālās terapijas metode, kurā uz pacienta audiem iedarbojas ultraaugstas frekvences elektromagnētiskais lauks. To izmanto akūtu, subakūtu un arī strutainu iekaisumu ārstēšanai. Terapijai piemīt izteikta pretiekaisuma un pretsāpju iedarbība.
Procedūras ilgums: 6–15 minūtes, katru dienu vai ik pārdienas.
Mikroviļņu terapija (DCM)
Terapija balstīta uz decimetru diapazona elektromagnētisko viļņu pielietošanu. Tai ir pretiekaisuma, pretsāpju un spazmolītiska iedarbība. Terapija uzlabo audu barošanos, veicina reģenerāciju un stimulē veģetatīvās nervu sistēmas funkcijas.
Procedūras ilgums: 4–15 minūtes, katru dienu vai ik pārdienas.
Lāzerterapija
Tiek izmantots fokusēts gaismas starojums, lai stimulētu šūnu aktivitāti, veicinātu audu atjaunošanos, mazinātu iekaisumu un sāpes.
Procedūras ilgums: 2–12 minūtes, katru dienu vai ik pārdienas.
Tikai pēc iepriekšējā pieraksta!
Diena | Pieņemšanas laiks |
Pirmdiena | 08:00-15:00 |
Otrdiena | 08:00-15:00 |
Trešdiena | 08:00-15:00 |
Ceturtdiena | 08:00-15:00 |
Piektdiena | 08:00-15:00 |
Nepieciešams norīkojums, kuru var izsniegt ģimenes ārsts, fizioterapeits, ārsts rehabitologs vai ārsts speciālists (traumatologs, neirologs, u.t.t.).
Lai pieteiktos fizikālās terapijas pakalpojumam, zvaniet uz fizikālās terapijas kabinetu pa tālr. 67512952 vai 28143077 (darba dienās no 7.00 – 15.00). Pakalpojumu sniedz fizikālās terapijas māsa Tatjana Kuzņecova.
ATSAUKSMES
Paldies Jūrmalas slimnīcai, ka piesaistāt profesionālus darbiniekus. Fizikālo procedūru māsiņa Tatjana – sniedzot procedūru arī paskaidro tās iedarbību, patīkama un laipna komunikācijā. Klients apmierināts. 🙂
Sveiki ! Esmu ļoti pateicīga , māsiņai (ja nemaldos vārds bij Tatjana) Par vinas profesionalitāti, par laipnību un humora izjūtu.
Un labu komunikāciju ar pacientiem.