Par pakalpojumu Speciālisti

Endoskopija ir augstas precizitātes diagnostikas metode, ka ļauj izmeklēt kuņģa – zarnu traktu.

Gastroskopija

Gastroskopija ir augšējā gremošanas trakta vai tā daļas izmeklēšanas metode.  Izmeklējums ļauj savlaicīgi atklāt izmaiņas barības vadā, kuņģī, 12 pirkstu zarnās, kā arī endoskopijas laikā var tikt veiktas nelielas operācijas, piemēram, polipu noņemšana.  Nepieciešamības gadījumā tiek ņemts audu paraugs to tālākai morfologiskajai izmeklēšanai (biobsija). Diskomforta novēršanai izmeklējuma laikā var tikt izmantota anestēzija. 24 stundas pēc narkozes nedrīkst vadīt automašīnu! 

Kā sagatavoties izmeklējumam – skat. zemāk.

Kolonoskopija

Kolonoskopija ir resnās zarnas izmeklēšanas metode ar endoskopu, kas ļauj savlaicīgi atklāt zarnu gļotādas izmaiņas un iegūt audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai. Kolonoskopiju veic caur anālo atveri. Izmeklējums nesagādā diskomfortu – tas tiek veikts intravenozajā anestēzijā.  Pēc procedūras pacients neilgu laiku uzturas atmošanās telpā līdz pilnīgai narkozes iziešanai. 24 stundas pēc narkozes nedrīkst vadīt automašīnu!

Kā sagatavoties izmeklējumam – skat. zemāk.

Gastroskopija

Iepriekšējā vakarā var paēst vieglas vakariņas, bet ne vēlāk kā plkst.20.00 Pēc vakariņām drīkst dzert negāzētu ūdeni un tēju.

Ja lietojat medikamentu asins šķidrināšanai (antikoagulantus) , tos  jāpārtrauc lietot  – par optimālu  pārtraukšanas termiņu (atkarīgs no lietojamā medikamenta)  sazinieties ar savu ģimenes ārstu, bet tas nedrīkst būt mazāks par 48 stundām pirms izmeklējuma!

Uz izmeklējumu jāierodas tukšā dūšā – izmeklējuma dienā nedrīkst ēst,  dzert vai lietot košļājamo gumiju! Nesmēķēt!

 

Kolonoskopija

Iepriekšējā dienā pirms kolonoskopijas izmeklējuma drīkst apēst tikai vieglas brokastis, pēc tam vairāk nedrīkst ēst! Neierobežotā daudzumā drīkst dzert negāzētu ūdeni. Pirms kolonoskopijas jāiztīra zarnas  – šim nolūkam jādzer speciāls šķidrums – recepti izsniedz ārsts, kas nosūta izmeklējumam.  Medikaments zarnu attīrīšanai jālieto, precīzi ievērojot instrukciju! Ja lietojat medikamentu asins šķidrināšanai (antikoagulantus) , tos  jāpārtrauc lietot  – par optimālu  pārtraukšanas termiņu (atkarīgs no lietojamā medikamenta)  sazinieties ar savu ģimenes ārstu, bet tas nedrīkst būt mazāks par 48 stundām pirms izmeklējuma!

Kolonoskopijas dienā drīkst lietot ikdienā lietojamos medikamentus, piemēram, medikamentus asinsspiediena mazināšanai. Medikamentus norij, uzdzerot pavisam nelielu malku ūdens.

Uz izmeklējumu jāierodas tukšā dūšā un iztīrītām zarnām – izmeklējuma dienā nedrīkst ēst un dzert! Nesmēķēt! 

Zvanot uz reģistratūru pa tālruni 67752254 vai pieraksts@jurmalasslimnīca.lv

! Ja izmeklējums tiek veikts kā 100% maksas pakalpojums, tad šajā gadījumā kopējās izmaksas veido pati procedūra, intravenozā anestēzija un dienas stacionāra palāta. Izmeklējuma laikā var tikt paņemts audu paraugs tālākai laboratoriskai izmeklēšanai jeb papildus – biobsijas izmaksas

Pacientus 1 pieņem Jūrmalas slimnīca

ATSAUKSMES

 1. MADARA
  pirms 5 stundām

  Tagad saprotu, ka tā nav tikai sagadīšanās, bet šāda pozitīva un sirsnīga attieksme pret darbu un pacientiem ir ikdiena visiem SIA “Jūrmalas slimnīca” strādājošiem.
  Pirmais kontakts, protams, ir ar reģistratūru. Darbinieces ļoti laipnas, atsaucīgas, saprotošas. Jau viņu teiktais “Jums pie mums patiks, mēs Jūs gaidīsim” vien liecina par viesmīlību un vienkārši cilvēcību.
  Tas pats sakāms par Diagnostikas speciālistiem. Augusta vidū man veica vēdera dobuma USG, bet šodien – augšējo gremošanas orgānu endoskopiju. Speciālistu pozitīvā, sirsnīgā, iedrošinošā attieksme pret pacientu vienkārši vardos nav izsakāma. Nav nekādas augstprātības un sevis “iecelšanas” Dieva vietā. Un šāda attieksme un cilvēcība ir tepat Latvijā, tikai 20 min. brauciena attālumā no Rīgas.
  Ipašs paldies SIA “Jūrmalas slimnīca” internistei, endoskopistei Lilijai Morozovai un viņas komandai, sevišķi dakterītim, kura vādu neatceros un kurš šodien noteica ievadāmās narkozes veidu, regulēja tās stiprumu un daudzumu, lai vispār izdotos augšējo gremošanas orgānu endoskopijas izmeklējums.
  Ar cieņu
  Madara
  18.10.2021.

 2. Anonīms
  pirms 7 stundām

  Izsaku pareicību Endoskopijas kabineta personālam – Dr. Morozovai un māsai Aldai par augsto profesionalitāti, krietnumu un sirsnību, veicot savus darba pienākumus.

Iesniegt atsauksmi