Fizikālās terapija veic slimību ārstēšanu, medicīnisko rehabilitāciju un slimību profilaksi. Salīdzinot ar medikamentozo terapiju, fizikālā terapija ir tik pat efektīva, tā ir nekaitīga un ekonomiski izdevīga.
Fizikālās terapijas faktori (strāva, gaisma, ultraskaņa u.c.) iedarbojas uz organismu caur ādu, elpošanas ceļiem, audiem un orgāniem, kā rezultātā:
- samazinās sāpes
- mazinās iekaisums
- normalizējas orgānu traucētās funkcijas
- paaugstinās organisma pretestības spējas
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti konsultē un sastāda rehabilitācijas plānu, kā ar fizikālās medicīnas procedūru palīdzību iespējams ātrāk atveseļoties un mazināt sāpes.
Magnētterapija
Magnētterapija ir fizikālās terapijas procedūra, kurā izmanto pastāvīgu vai zemas frekvences mainīgu magnētisko lauku. Magnētterapijai piemīt ptretiekaisuma un prettūskas iedarbība. Magnētiskā lauka ārstnieciskā efekta pamats ir asinsrites un asinsvadu stāvokļa uzlabošana.
Procedūras ilgums ir vidēji 15-20 minūtes, katru dienu vai pārdienas.
Ultraskaņas terapija un fonoforēze
Ultraskaņas procedūru laikā šūnu un starpšūnu audu līmenī notiek mikromasāža un mikrovibrācijas šūnu saspiešanas und izretināšanas rezultatā. Ultraskaņas terapijas procedūra veicina uzsūkšanās procesus, pastiprina asins un limfas plūsmu, veicina atjaunošanas procesus bojātos nervos.
Fonoforēze ir medikamentu ievadīšana organismā ar ultraskaņas palīdzību.
Procedūras ilgums 5-10 minūtes, katru dienu vai pārdienas.
Darsonvalizācija
Procedūras laikā uz organismu iedarbojas ar impulsveida augstsprieguma und augstfrekvences maiņstrāvu. Procesa pamatā ir elektriskā izlādēšanās uz ādas. Dzirkstele kairina ādas receptorus, kā rezultātā paplašinās asinsvadi, uzlabojas vielmaiņa audos, tiek veicināta venozā attece und audu apgāde ar skābekli.
Procedūras ilgums atkarīgs no iedarbības zonas lieluma un atrašanās vietas un var sasniegt 2-15 minūtes katru dienu vai pārdienas.
Elektroterapija
Interferences strāvas terapijā
Krustojoties divām mainīgās polaritātes frekvences strāvām, audos tiek radīta jauna vidējās frekvences strāvu maiņstrāva. Terapijas rezultātā mazinās sāpju intensitāte, paplašinās asinsvadi, tiek veicināta tūstas uzsūkšanās, uzlabojas vielmaiņa.
Procedūras ilgums 5-10-15 minūtes, procedūras veic katru dienu vai pārdienas.
Elektroforēze
Elektroforēzes terapijā līdzstrāvas (nepārtrauktas, pastāvīgas strāvas) lieto, lai organismā ievadītu zāles cau ādu vai gļotādu jonu veidā. Uz organismu iedarbojas divi faktori: elektriskais und farmakoloģiskais. Elektroforēze samazina sāpju sindromu, uzlabo vielmaiņu, stimulē audu atjaunošanu un brūču dzīšanu.
Procedūras ilgums ir 10-15 minūtes, katru dienu vai pārdienas.
Amplipulsa terapija
Iedarbība ar zemas frekvences modulētu sinusoidālu strāvu (SMS) uz noteiktu ķermeņa zonu. To izmanto sāpju mazināšanai, balstu un kustību aparāta slimību ārstēšanai.
Procedūru ilgums 5-10-15 minūtes katru dienu vai pārdienas.
Transkutānā elektrostimulācija (TENS)
Zemas frekvences impulsu strāvu iedarbība uz noteiktu ķermeņa zonu. Vērojami šadi efekti: pretsāpju iedarbība, muskuļu stimulēšana, locītavu kustīguma palielināšanās, arteriālās asinsrites stimulācija, venozā sastrēguma mazināšana.
Procedūras ilgums 5-15 minūtes katru dienu vai pārdienas.
Ultraīsviļņu terapija (UĪV, UVČ)
Fizikālās terapijas metode, kurā uz pacienta audiem iedarbojas ar ultraaugstu frekvenču elektromagnētisko lauku. Terapiju pielieto dažādu akūtu un subakūtu, kā arī strutainu iekaisumu ārstēšanai. Terapijai piemīt izteikta prekiekaisuma un pretsāpju iedarbība.
Procedūras ilgums 6-15 minūtes katru dienu vai pārdienas.
Mikroviļņu terapija (DCM)
Terapijas pamatā ir decimetra diapazona elektromagnētisko viļņu pielietošana. Terapijai ir pretiekaisuma un pretsāpju iedarbība. Veicina audu barošanās procesus, reģenerāciju, pastiprina veģetatīvās nervu sistēmas funkcijas, ir arī spazmolītiska iedarbība.
Procedūras ilgums 4-15 minūtes katru dienu vai pārdienas.
Augstas intensitātes lāzerterapija (HILT)
Izmanto fokusētas gaismas staru spēku, lai stimulētu šūnu aktivitāti, veicinātu audu atjaunošanos, mazinātu iekaisumu un sāpes.
Procedūras laiks 2-12 minūtes katru dienu vai pārdienas.
Tikai pēc iepriekšējā pieraksta!
Diena | Pieņemšanas laiks |
Pirmdiena | 08:00-15:00 |
Otrdiena | 08:00-15:00 |
Trešdiena | 08:00-15:00 |
Ceturtdiena | 08:00-15:00 |
Piektdiena | 08:00-15:00 |
Lai saņemtu ārsta rehabitologa konsultāciju un norīkojumu, zvaniet uz reģistratūru pa tālr. 67752254 vai
Lai pieteiktos fizikālās terapijas pakalpojumam, zvaniet uz fizikālās terapijas kabinetu pa tālr. 67512952 vai 28143077 (darba dienās no 7.00 – 15.00). Pakalpojumu sniedz fizikālās terapijas māsa Tatjana Kuzņecova.
ATSAUKSMES
Milzīgs prieks, ka slimnīcā strādā tik profesionāli un sirsnīgi speciālisti kā Valentīna Šede. Iejūtīga, zinoša un spēj atrast kontaktu gan ar vēcākiem, gan bērniem, gan “spurainu” pusaudzi. Sirsnīgs paldies, ka parūpējāties par manu meitu rehabilitācijas laikā!
Milzīgs prieks, ka slimnīcā strādā tik profesionāli un sirsnīgi speciālisti kā Valentīna Šede. Iejūtīga, zinoša un spēj atrast kontaktu gan ar vēcākiem, gan bērniem, gan “spurainu” pusaudzi. Sirsnīgs paldies, ka parūpējāties par manu meitu rehabilitācijas laikā!