Par pakalpojumu Speciālisti

Algoloģijā zināms, ka neārstētas sāpes rada tādu kā “burvju apli”, kad sāpes uztur pašas sevi jeb sāpes rada sāpes. Algologi jeb sāpju ārsti  palīdzēs no šī loka izkļūt!

Algologa palīdzība nepieciešama akūtu un hronisku (ilgst vairāk par 3 mēnešiem) sāpju gadījumos:

  • muguras sāpes (piem., starpskriemeļu disku protrūzija, diska trūce u.c.)
  • locītavu, muskuļu, saistaudu un mīksto audu sāpes, t.sk., sāpes vēdera apakšējā daļā
  • onkoloģiskās sāpes (atsāpinošo medikamentu piemeklēšanai)
  • migrēna, saspringuma un citas galvassāpju formas
  • pēc operācijām un traumām
  • nervu bojājumi, t.sk., diabētiskā neiropātija (kompensējamo medikamentu izrakstīšanai)
  • u.c. sāpes, tostarp neskaidras izcelsmes sāpes

Akūtu sāpju gadījumā ir svarīgi sasniegt pietiekamu vai pat pilnīgu atsāpināšanu, lai sāpes nekļūtu hroniskas. Piemēram, nervu sāpes (neiropātiskas sāpes) var ilgt mēnešiem un pat gadiem pēc bojājuma, kas vairs neeksistē.  Šīs “sāpju atmiņas” izdzēšanai nepieciešama kompleksa ārstēšana,  turklāt bezrecepšu pretsāpju medikamenti  nepalīdz un var  slimību pat padziļināt.

Hroniskas sāpes var izpausties jau kā sāpju slimība, kura būtībā ietekmē visas organisma sistēmas, maina organisma fizioloģiju un pat cilvēka personību.  Ar mūsdienu zināšanām, medikamentiem, procedūrām tikpat kā visos gadījumos sāpes veiksmīgi var uzveikt.

Galvassāpju iemesli ir daudz un dažādi – tie var būt kā simptoms kādai citai slimībai, bet visbiežāk (vairāk nekā 90% gadījumu) galvassāpes ir kā slimība pati par sevi. Šajos gadījumos algologs  izmeklējot pacientu, nosaka galvassāpju diagnozi.  Jaunākās metodes sniedz būtisku lēkmju biežumu un sāpju intensitātes mazināšanu līdz pat galvassāpju pilnīgai izārstēšanai!

Piemēram, migrēnas pacientiem, konsultācijas laikā ir iespēja iepazīties un izmēģināt ārīgi lietojamu neirostimulācijas ierīci „Cefaly”, kas ir droši lietojama arī grūtniecības laikā. Jaunums hroniskas migrēnas ārstēšanā ir arī onabotulīna toksīna injekcijas, kas tiek rekomendētas īpaši biežu un smagu galvassāpju gadījumos.

Galvassāpju dienasgrāmata – pdf fails

Par migrēnu un tās ārstēšanu stāsta Dr. L.Zvaune : https://youtu.be/DFPx6tDmtmA

Par migrēnu un tās ārstēšanu stāsta – https://youtu.be/DFPx6tDmtmA

 

Pacientus 1 pieņem Jūrmalas slimnīca

Iesniegt atsauksmi