Ieraksti savu elektrokardiogrammu pats!

Ierīce sirdsdarbības attālinātam ierakstam – TELE EKG

Sajūta, ka sirds “kāpj kaklā” vai tā nevienmērīgi sitas, mēdz satraukt daudzus. Turklāt, bieži šādu sirds ritma traucējumu diagnostika nav vienkārša, jo tajā brīdī, kad pacients vēršas pie ārsta ar sūdzībām  par ‘’nepareizu’’ sirdsdarbību un veic kardiogrammu vai Holtera monitoringu, izmeklēšanas  laikā traucējošās sajūtas sirds darbībā var tā arī  neparādīties.

 

Šādos gadījumos ir  lielisks tehnoloģisks risinājums – sirdsdarbības attālināta ierakstīšana – TELE EKG kas ļauj pacientam pašam ierakstīt savu sirdsdarbības ritmu, un ierakstīt to tieši tajā brīdī, kad sirds ritms ir šķietami traucēts!

 

TELE EKG ir mobilā telefona lieluma ierīce, kuru pacients, lai veiktu sirds ritma ierakstu, vienkārši stingri pieliek pie krūtīm un nospiež starta pogu. Ieraksts ilgst 40 sekundes, un pēc tam tas tiek automātiski nosūtīts ārstam uz e-pastu.  Ierakstus var sūtīt neierobežotu daudzumu, jo ierīce ir pacienta rīcībā veselas 5 dienas, kas, savukārt, ievērojami palielina varbūtību ierakstīt tieši to brīdi, kad sirds strādā ar traucējumiem.

 

Ārsts seko līdzi saņemtajiem ierakstiem un, vajadzības gadījumā, sazinās ar pacientu.  Pēc 5 dienām, ārsts izsniegs slēdzienu un konsultēs pacientu, kā arī nepieciešamības gadījumā, nosūtīs padziļinātai izmeklēšanai.

 

Atšķirība no klasiskā Holtera monitoringa izmeklējuma

  • pacients pats uzsāk ierakstu, kad izjūt sirdsdarbības traucējumus;
  • ieraksta ierīce ir pacienta rīcībā 5 dienas (nevis tikai 18-24h);
  • pie ķermeņa nav piestiprināti elektrodi, tāpēc nekas netraucē veikt pierastās ikdienas; aktivitātes, kā arī sportot, mazgāties, iet pirtī u.t.t.

 

Ierakstu pārraide uz ārsta e-pastu notiek caur mobilajiem sakariem, tāpēc, datu pārraides brīdī jāatrodas mobilo sakaru operatora (jebkura) pārklājuma zonā. Paša pacienta mobilais tālrunis ierakstu pārraidei netiek izmantots.

 

Pakalpojums pieejams  Jūrmalas slimnīcā.

 

Kur pieteikties:  zvaniet uz Jūrmalas slimnīcas reģistratūru pa tālruni:  67752254

 

Vairāk  informācijas  par TELE EKG diagnostiku: pa tālruni: 20340534,  darbadienās no plkst. 10:00 līdz 16:00.

 

Maksa par pakalpojumu: 39 EUR (5 dienas, ieskaitot  brīvdienas ).