Par pakalpojumu Speciālisti
Kas ir bariatrijas operācija

Bariatrijas operācija ir pasaulē atzīta ķirurģiska metode aptaukošanās slimības ārstēšanai. Bariatrijas operācijas laikā tiek veikta kuņģa samazināšana vai pārveide ar mērķi samazināt uzņemtās pārtikas apjomu. Bariatrijas operācija nodrošina garantētu liekā svara zudumu un metabolo procesu uzlabošanos ilgtermiņā!

Kad iesaka

Bariatrijas operāciju  iesaka Pasaules Veselības organizācija pacientiem ar 2.un 3. pakāpes aptaukošanās stadiju, kad vērojami noteikti metabolie traucējumi, kas neļauj samazināt svaru ar konvenciālām metodēm – samazināts kaloriju daudzums un fiziskās aktivitātes.

Jūrmalas slimnīcā bariatrijas operācijas veiksmīgi izpilda jau vairāk kā 10 gadus!

Pie 2. un 3. pakāpes aptaukošanās vielmaiņas procesi vairs nenorit normāli, tāpēc tradicionālās novājēšanas metodes nesniedz rezultātu vai tas nav noturīgs. Tāpēc bariatrijas operāciju iesaka veikt gadījumos, ja lieko svaru neizdodas samazināt ar diētu vai fiziskām aktivitātēm un pie šādiem nosacījumiem:

  •  ja ķermeņa masas indekss ir 40 un vairāk;
  •  ja ķermeņa masas indekss ir 35 un vairāk ar blakus saslimšanām, piemēram, 2.tipa cukura diabēts, hipertonija, kaulu un locītavu slimības u.c.

 

Zemākas pakāpes aptaukošanās pakāpes ārstēšanai izmanto citu – neķirurģisku metodi – kuņģa balona ievietošana uz 12 mēnešiem!

Pirms bariatriskās operācijas nepieciešams veikt organisma vispārējo diagnostiku, lai veiksmīgi sagatavotos operācijai. Visi pirmsoperācijas izmeklējumi tiks veikti Jūrmalas slimnīcā.

Bariatrijas operācijas izpilda laparoskopiski, veicot 5 nelielus iegriezumus, kas ievērojami samazina atveseļošanās periodu un neatstāj nozīmīgas rētas. Operācija noris vispārējā narkozē.  Uzturēšanās laiks slimnīcā 3-4 dienas.

Piemērotāko operācijas veidu nosaka ķirurgs – tas galvenokārt atkarīgs no pacienta kopējā veselības stāvokļa un aptaukošanas pakāpes:  Kuņģa apiešanas (šuntēšanas) operācija vai  Kuņģa rezekcija (vertikāla gastroplastika). Vairāk par operāciju stāsta bariatrijas ķirurgs E.Liepiņš – video (youtube) 

Pēc operācijas pacienti pusgada laikā zaudē 40-70% liekā svara. Lielākais svara zudums notiek pirmo mēnešu laikā. Ievērojot sabalansētu diētu un fizisku slodzi, pēc 1,5-2 gadiem svars stabilizējas. Daudzas slimības, kas ir saistītas ar lieko svaru, piemēram, 2.tipa cukura diabēts, augsts asinsspiediens, augsts holesterīns, muguras sāpes, bezmiegs un hormonālās problēmas pēc operācijas mazinās vai pat pilnībā izzūd! Toties ievērojami uzlabojas pašapziņa un dzīve iegūst jaunu kvalitāti! Daudzi no mūsu pacientiem ir teikuši, kas tas ir bijis viņu labākais lēmums dzīvē!

 

Pacientes pieredzes stāsts (saite uz portālu jauns.lv)

Ilga pieredze

Jūrmalas slimnīcas ķirurģiem ir vairāk kā 10 gadu pieredze šādu operāciju veikšanā, tostarp ārvalstu pacientiem, pārņemot pasaules labāko praksi, kur šādas operācijas veic jau kopš pagājušā gadsimta 70 gadiem. Jūrmalas slimnīcā bariatrijas operācijas veic ķirurģijas nodaļas vadītājs Egons Liepiņš .

Drošība

Atšķirībā no privātām klīnikām, Jūrmalas slimnīcā pieejamas pilnvērtīgas reanimācijas un intensīvās terapijas iespējas, kas ir būtiska priekšrocībajūsu drošībai jebkuru operāciju laikā!

Pilns serviss

Tikai Jūrmalas slimnīcā bariatrijas pacienti saņem pilnu aprūpes pakalpojumu klāstu – pacientu koordinatore ne tikai atbildēs uz visiem jautājumiem par visām formalitātēm, bet personiski pavadīs uz visiem pirmsoperāciju izmeklējumiem un būs pieejams pēcoperāciju laikā. Pirmajās pēcoperācijas dienās tiks nodrošināts  piemērots uzturs, bet par jaunajiem ēšanas paradumiem drošai un pareizai liekā svara zaudēšanai konsultēs uztura speciāliste Guna Bīlande.  Pēc svara zaudēšanas ķermeņa estētisko problēmu risināšanai konsultē plastikas ķirurgs Kārlis Vērdiņš.

Lai iegūtu vairāk informācijas par operāciju, kā arī lai pieteiktos konsultācijai pie ķirurga, lūdzu zvaniet mūsu pacientu koordinatorei  pa tālruni 26530660  (tikai darba laikā) vai rakstiet

RSU docente, dietoloģe Laila Meija:

“Ir neapšaubāmi pierādīts – ja nekas cits nav līdzējis, svara samazināšanas operācija tiešām palīdz cilvēkam atveseļoties no daudzām slimībām, piemēram, samazināt cukura, holesterīna līmeni asinīs, asinsspiedienu u.c. Ļoti plašos pētījumos secināts, ka šī operācija ārstē. Precīzāk sakot, pati operācija neārstē, bet ārstē svara zaudēšana, ko cilvēks nekādi citādi nav spējis sasniegt. Bariatrijas operācijas rezultātā viņš bieži iegūst jaunu, veselīgu dzīvi! Kopumā šādas operācijas vērtēju pozitīvi, protams, situācijās, kad visas citas iespējas ir izsmeltas (uztura korekcija speciālista vadībā, fiziskās aktivitātes, psihologa palīdzība)” Pilns raksts šeit.

Gastroenteroloģijas profesors Anatolijs Danilāns:

“Mazliet paradoksāli ir tas, ka mūsu dienās visefektīvāko ķermeņa masas samazināšanas paņēmienu – operāciju – izmanto daudz retāk nekā pirmos divus, mazāk iedarbīgos ārstēšanas pasākumus. Pēc operācijas lielākajā daļā gadījumu patiešām notiek svara ievērojama samazināšanās un vienlaikus ar svara zudumu mazinās vai izzūd aptaukošanos pavadošās slimības. Operācijas nešaubīga priekšrocība ir tā, ka ar aptaukošanos saistītās problēmas šī procedūra nereti atrisina uz ilgu laiku un parasti pacientu uz visu mūžu atpestī no vajadzības izmisīgi un bez mitas cīnīties ar liekajiem kilogramiem. Operācijas efektivitāte ir strikti pierādīta augsta līmeņa zinātniskos pētījumos”. Pilns raksts šeit.

Medicīnas profesors, endokrinologs Valdis Pīrāgs:

“2. tipa cukura diabētu iespējams uz laiku reizēm pat izārstēt, ilgstoši panākot normālu cukura līmeni asinīs, arī nelietojot medikamentus. Tas ir iespējams gadījumā, ja tiek veiktas bariatriskās operācijas, kuru rezultātā ķirurģiski kuņģi atslēdz no gremošanas procesiem. Par šīs metodes efektivitāti pieejami vairāki pārliecinoši zinātniski pētījumi” Pilns raksts  šeit.

Uztura speciāliste Guna Bīlande:

“Viens no lielākajiem veselības aprūpes mītiem ir tas, ka aptaukošanās ir tikai pašu indivīdu radīta veselības problēma, kuru var ārstēt, vienkārši ēdot mazāk un vingrojot vairāk. Kā redzams jau vairākas desmitgades, kopš pastāv šī doma par diētām ar samazinātu kalorāžu, bet palielinātu fizisko aktivitāšu daudzumu, līdz šim nekāda veida progress nav noticis. Tas gan nebūt nenozīmē, ka šīs konvenciālās metodes nav derīgas! Tās der, lai samazinātu svaru situācijās, kad indivīdam ir palielināta ķermeņa masa (ĶMI 25-29.9 kg/m2), bet nopietnas aptaukošanās gadījumos var nebūt īsti piemērotas un izrādīties mazefektīvas.” Avots: Bīlande G., Mukāns M. Cīņa pret sabiedrības aptaukošanos. Latvijas Ārsts. 2018.gada decembris.

Pacientus 1 pieņem Jūrmalas slimnīca

ATSAUKSMES

  1. Anonīms
    pirms 2 stundām

    Vēlējos pateikt lielu Paldies gan pacientu koordinatorei, gan visai ķirurģijas nodaļai! Pie Jums bija ļoti jauki, it īpaši fantastiskas ir ķirurģijas nodaļas māsiņas un sanitārītes – foršas, izpalīdzīgas un ar humoru apveltītas “fejas”! Visas 4 dienas, ko pavadīju pie Jums lika man justies maksimāli labi un aprūpētai. Par laimi man nekas īpaši nesāp, viss rit normāli un ceru, ka izdosies sasniegt iecerētos rezultātus. Šodien jau mana mistiskā robeža – 115kg ir pārvarēta, zem kuras nevarēju tikt jau 4 gadus. Tas motivē celties – iet un darīt! Liels Paldies par Jūsu darbu!

Iesniegt atsauksmi