Holtera monitorēšana
Holtera monitorēšanas izmeklējuma laikā analizē sirds reakciju uz fizisku un emocionālu slodzi, sirds stāvokli miega laikā, sirds ritmu un darbību diennakts garumā. Ārsts, analizējot iegūtos datus, var noteikt sirdsdarbības ritma traucējumus un to cēloņus. Šis izmeklējums ir svarīgs, lai atklātu apslēptas sirdsradbības problēmas.
Diagnostikai izmanto pārnēsājamu elektrokardiogrammas (EKG) iekārtu, ar kuras palīdzību kontrolē sirdsdarbību 24 stundas. Elektrodus uzliek zem drēbēm un iekārtu nēsā piestiprinātu ķermenim. Pēc pieraksta beigām ar speciālu datorprogrammu tiek analizēta elektrokardiogramma, konstatējot kādos apstākļos pacientam parādās sirds ritma traucējumi, kurus īslaicīgās pārbaudēs var nepamanīt. Holtera monitorēšanas laikā pacienta atrašanās stacionārā nav obligāta, viņš var brīvi doties savās ikdienas gaitās. Holtera monitorēšanas metodei ir augsts informatīvais līmenis un tā ir pacientam pilnīgi nekaitīga.
Kā sagatavoties Holtera monitorēšanas izmeklējumam
Nekāda īpaša sagatavošanās iekārtas uzstādīšanai nav nepieciešama. Izmeklējuma sākumā speciālists pie ādas piestiprinās elektrodus un pašu iekārtu, kas ir ļoti viegla un netraucē ikdienas gaitas. Pacientiem, kuriem uz krūšu kurvja ir izteikts apmatojums, tiek aicināti to iepriekš noskūt, jo tas var traucēt elektrodu piestiprināšanu – skat. attēlā elektrodu piestiprināšanas vietas. Nepieciešamības gadījumā, atbrīvoties no apmatojuma elektrodu piestiprināšanas vietās varēs uz vietas kabinetā.