Jūrmalas slimnīcā dzimis tūkstoš piecsimtais bērniņš

Šis gads ir atnesis patiesu prieku daudzās ģimenēs ar ģimenes pieaugumu. Bet Jūrmalas slimnīca var lepoties ar tūkstoš piecsimto dzimušo bērniņu šajā gadā. Tūkstoš piecsimtais bērniņš dzima 2014. gada 30. decembrī plkst. 14:22. Dzemdībās piedalījās ginekoloģe, dzemdību speciāliste Inese Lasmane, vecmāte Inga Majorenkova, neonatoloģe Dina Krūze un bērnu māsa Irina Tarvida.

Visvairāk bērni Jūrmalas slimnīcā dzima 2008. gadā – 1526. Nākošajos gados jaundzimušo skaits samazinājās un tikai pēdējos divos gados pakāpeniski palielinājās. 2012. gadā dzima 1268 bērniņi, 2013. gadā – 1468 bērniņi, no kuriem 12 bija dvīņi.

Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļas vadītāja Jolanta Bārbale Mālniece novērojusi tendenci, ka pēdējos gados palielinās dvīņu skaits. „Šogad slimnīcā dzimuši jau 18 dvīņi. Pie mums sievietes dzemdē otros un trešos bērnus un vidējais dzemdētājas vecums ir virs 30 gadiem. Jūrmalas slimnīcā populāras ir ģimenes dzemdības un mājas dzemdības stacionārā. Mājas dzemdības stacionārā ir unikāls pakalpojums, kas radīts māmiņas un bērniņa labsajūtai un drošībai. Dzemdībās radīta atmosfēra, kas ir maksimāli pietuvināta ierastiem mājas apstākļiem, bet nepieciešamības gadījumā nekavējoties pieejama medicīniskā palīdzība.”

2012. gadā Jūrmalas slimnīca veica ievērojamas investīcijas dzemdību nodaļas telpās un iegādājās mūsdienīgas medicīnas ierīces, lai nodrošinātu pirmsdzemdību, dzemdību un pēcdzemdību aprūpi. Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļā ir 17 palātas (ģimenes, vienvietīgās un divvietīgās), četras dzemdību zāles, divas „Mājas dzemdības stacionārā” palātas, ūdens dzemdību vanna, divas operāciju zāles un pilnībā aprīkota jaundzimušo intensīvās terapijas palāta. Diennaktī vidēji tiek pieņemtas četras dzemdības. Šogad visvairāk bērni dzimuši 14. aprīlī – desmit bērni diennakts laikā, bet 22. martā un 5. oktobrī nav dzimis neviens bērniņš. Visvairāk bērni dzimst pavasara mēnešos un arī šogad maijā dzima visvairāk bērniņi – 141.

Popularitāti Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļa ieguva ar nosaukumu „Bulduru slimnīca”. Uz Jūrmalu brauc dzemdēt no citām Latvijas pilsētām un arī no kaimiņvalstīm. Šī gada pirmajā pusgadā dzimuši 36 citu valstu pilsoņu bērniņi, 2013. gadā – 30. Jūrmala vienmēr ir lepojusies ar Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļas panākumiem, kas jau vairākus gadu desmitus sevi ir pierādījusi kā spēcīga nodaļa ar profesionālu un tajā pašā laikā atsaucīgu personālu.