Jūrmalas slimnīcā atklāj atjaunotās nodaļu telpas

Jūrmalas slimnīcā ir pabeigti plaši pārbūves darbi B korpusā Iekšķīgo slimību nodaļas un Ķirurģijas nodaļas telpās kopumā vairāk nekā 1000 kvadrātmetru platībā. Atjaunotās telpas tika svinīgi atklātas 29. jūlijā, kur prezentēja arī jauno grāmatu par slimnīcas vēsturi.

“Telpu pārbūve tika veikta, lai izveidotu mūsdienīgu, ērtu vidi kā pacientiem, tā arī slimnīcas personālam,” uzsver SIA “Jūrmalas slimnīca” valdes priekšsēdētājs Egons Liepiņš. “Jaunais telpu plānojums ļaus efektīvi atdalīt akūto pacientu plūsmu no plānveida pakalpojumu sniegšanas, kas ir sevišķi nozīmīgi epidemioloģisko prasību ievērošanā.”

Pēc remontdarbu veikšanas izveidotas modernas Iekšķīgo slimību nodaļas un Ķirurģijas nodaļas telpas – palātas, procedūru telpas, māsu posteņi u.c., iekārtots arī dienas stacionārs un endoskopijas kabinets.

Pārbūves ietvaros tika veikti  vispārīgi celtniecības un elektromontāžas darbi, kā arī ventilācijas sistēmu, datortīklu, medicīnas gāzu sistēmas un māsu izsaukumu sistēmas izbūves darbi.

Iepriekš remontdarbi šajās telpās tika veikti 2008. gadā, bet pēdējie apjomīgākie remontdarbi Jūrmalas slimnīcā tika pabeigti 2019. gadā, kad, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu, tika atjaunotas diagnostikas bloka telpas un iegādātas mūsdienīgas diagnostikas iekārtas.

Pārbūves darbus veica  SIA “Moduls Engineering”, arhitekts Valters Raņķis – SIA “VV Projekts”, projektēšanas darbu uzraudzību nodrošināja būvinženieru birojs SIA “Forma 2”, būvuzraudzību – SIA “Jurēvičs un Partneri”, interjeru izstrādāja SIA “Frams” arhitekte Lolita Jumiķe.

Kopējās pārbūves izmaksas ir 1,1 miljons eiro, tostarp Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības finansējums 508,4 tūkstoši eiro un SIA “Jūrmalas slimnīca” ieguldījums – 634,7 tūkstoši eiro.

Līdz ar pārbūvēto telpu atklāšanu tika prezentēta arī jauna grāmata par Jūrmalas slimnīcas vēsturi, kas tapusi par godu tās 75 gadu jubilejai. Grāmatas autore Lāsma Gaitniece, Latvijas Medicīnas vēsturnieku apvienības biedre. Izdevums veltīts Jūrmalas slimnīcas vēstures izpētei, sākot no 1946. gada līdz mūsdienām, īpašu uzmanību pievēršot personībām, bez kurām Jūrmalas slimnīcas vēsture nebūtu iedomājama. Katra grāmatas nodaļa veltīta konkrētai ārstniecības nozarei un attiecīgajai nodaļai Jūrmalas slimnīcā.

SIA “Jūrmalas slimnīca” ir Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība. Slimnīca ir daudzprofilu un neatliekamās palīdzības ārstniecības iestāde. Latvijas Ārstu biedrība ikgadējā balsojumā “Gada balva medicīnā 2018” Jūrmalas slimnīcai piešķīrusi titulu “Gada slimnīca”.