Jūrmalā sāks jauno daudzbērnu ģimeņu informēšanu par atbalsta saņemšanas un interešu aizstāvības iespējām

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība ceturtdien, 31.martā uzsāk Jūrmalas slimnīcā dzimušo 3.mazuļu māmiņu apsveikšanu. Šis ir tupinājums Vislatvijas akcijai “Sveicam un informējam jaunās daudzbērnu ģimenes!”, kura jau aizsākta Jēkabpils, Valmieras, Kuldīgas, Jelgavas, Dobeles, Daugavpils un Ventspils slimnīcu dzemdību nodaļās. Līdz gada nogalei Jūrmalas slimnīcā plānots sumināt vairāk kā 150 jaunās daudzbērnu māmiņas, bet Latvijā kopumā aptuveni 3000 māmiņas, kurām piedzims 3.mazulis. Akcijas mērķis ir individuāli pateikt paldies par drosmi un uzņēmību, informēt par iespēju iegūt dažāda veida valsts un pašvaldības atbalstu, kā arī aicināt iesaistīties 3+ kustībā, tādējādi kolektīvi aizstāvot daudzbērnu ģimeņu intereses reģionālā un nacionālā mērogā.

 

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība pateicas Eiropas Ekonomiskās Zonas un Norvēģijas grantu programmai “Aktīvo iedzīvotāju fonds”, kura pamudināja šādai 3+ kustības atpazīstamības un izaugsmes veicināšanas akcijai, kā arī Sabiedrības integrācijas fondam, kas ļauj stiprināt ģimeņu intereses pārstāvošu nevaldības organizāciju darbību.

Īpašs paldies jāvelta akcijas ģenerālsponsoram SIA “Centrālā laboratorija”, kura katru māmiņai paredzēto dāvaniņu papildinājusi ar dāvanu karti bezmaksas D vitamīna līmeņa noteikšanai un Latvijas senioru adītu zīdaiņu jaciņu, kā arī Vācijas farmācijas uzņēmumam “Orthomol” par uztura bagātinātājiem Orthomol Natal. Apvienība no savas puses sarūpējusi tējas krūzes un informatīvo materiālu.

 

Kā uzsver Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētāja Elīna Treija, daudzbērnu ģimeņu interešu aizstāvībai pēdējos 10 gados ir ļoti daudz izdarīts, bet vēl ir jāpanāk vairākas regulējuma izmaiņas, kas mazinātu nevienlīdzību bērnu audzināšanas dēļ. Tāpat ikdienas uzzinām par sistēmiskām netaisnībām valsts vai pašvaldību regulējumos attiecībā pret daudzbērnu ģimenēm, kuru risināšanai aicinām ģimenes būt sabiedriski aktīvām un iesaistīties organizētā interešu aizstāvības darbā.

Līdz ar akcijas uzsākšanu Jūrmalā Apvienība cer aktivizēt novada daudzbērnu ģimenes iesaistīties reģionālajā daudzbērnu ģimeņu kustībā, lai kopīgi organizētu gan svētkus, gan interešu aizstāvības aktivitātes un panāktu paliekošus uzlabojumus ģimenēm, akcentē Elīna Treija.

Aicinām Jūrmalas jauno daudzbērnu ģimeņu apsveicēju lokam pievienoties gan reģiona uzņēmējus, gan pašvaldību!

 

Vairāk par akciju citos dzemdību namos:

https://www.kustiba3plus.lv/aktivitates-1/2022/sveicam-jauno-daudzbernu-gimeni/

 

Sagatavoja: Elīna Treija, 29481771

 

Daudzbērnu ģimeņu apvienība sveic vecākus ar 3.bērniņa dzimšanu. No kreisās:  Jūrmalas domes priekšsēdētāja palīdze Anda Šveica, Daudzbērnu ģimeņu apvienības brīvprātīgo pārstāve Jūrmalā Mairita Čuda, Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļas vadītāja dr. Jolanta Bārbale-Mālniece,  Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētāja Elīna Treija un jaundzimušā bērniņa vecāki Lāsma Simsone un Ingars Balčūns.

Foto: Artis Veigurs, Jūrmalas valstpilsētas arhīvs