Jūrmalas slimnīcā dzimis šogad 1000. bērniņš

25.septembrī plkst.14.05 Jūrmalas slimnīcā piedzimis šogad tūkstošais bērniņš – Kristiānas Mukānes un Gundara Dišlera ģimenē piedzimusi meitiņa.

Tās svars piedzimstot bija 3990 gr., bet garums 57 cm.  Dzemdības pieņēma vecmāte Līva Liepiņa,  ginekologs Solvita Krūze un neonatologs Ruta Vikaine.

Māmiņa Kristiāna ir pateicīga personālam par sniegto atbalstu dzemdībās. Jūrmalas slimnīcu Kristiāna izvēlējusies, jo šeit dzimis arī viņas pirmais bērniņš,  un atmiņās palikušas pozitīvas emocijas un personāla atsaucība. Mājās mazulīti jau gaida brālītis. Ģimene ir no Tukuma novada Zantes pagasta.

Jūrmalas slimnīca ir viena no populārākajām Latvijā, kuru mazuļa sagaidīšanai izvēlas ne tikai jūrmalnieki, arī ģimenes no citām Latvijas pilsētām. 2021. gadā Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļā pasaulē nāca 1704 bērni. 2020. gadā piedzima rekordliels bērnu skaits – 1797, bet 2019. gadā  – 1694 bērni. Slimnīcā diennaktī tiek pieņemtas vidēji piecas dzemdības.

Jūrmalas slimnīcai kopš 2005. gada ir “Mazulim draudzīgas slimnīcas” statuss, slimnīcai ir piešķirts ISO 9001:2015 kvalitātes sertifikāts, 2018. gadā slimnīca ir saņēmusi Latvijas Ārstu savienības apbalvojumu “Gada slimnīca”.

Kopš 2019. gada janvāra Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība jūrmalniekiem nodrošina bērna piedzimšanas pabalstu 500 eiro par katru bērnu.

Foto: Artis Veigurs