Jūrmalas slimnīcā pieejams jauns izmeklējums – mikroalbumīna testēšana urīnā

Mikroalbumīna ekskrēcijas norma pacientam ar augstu asins spiedienu ir acīmredzami augstāka kā normālam cilvēkam. Mikroalbumīna palielināšanās ir nozīmīga prognoze sirds un asinsvadu saslimstībai.

Mikroalbumīns var paredzēt diabētiskas nefropātijas attīstību un atklāšanu agrīnā stāvoklī. Tāpēc agrākais klīniskais signāls diabētiskajai nefropatijai, ir mikroalbumīna klātbūtne urīnā, tas ir noderīgi diabētu pacientiem, lai ātrāk sāktu ārstēt un aizsargātu nieru funkcijas.

Profilakse:
1. tipa cukura diabēta pacientiem rekomendējams veikt mikroalbumīna analīzes reizi gadā;
2. tipa cukura diabēta pacientiem rekomendējams veikt mikroalbumīna analīzes reizi trīs mēnešos.
Profilaktiskos nolūkos grūtniecēm un cukura diabēta pacientiem ar proteīnuriju ieteicams veikt mikroalbumīna pārbaudi reizi sešos mēnešos.

Ja stripam ir pozitīvs rezultāts uz mikroalbumīnu, ir nepieciešams testēt urīna paraugu hronoloģiskā kārtībā dažas dienas. Ja mikroalbumīna klātbūtne ir nejauša, iespējams tā ir radusies ievērojot diētu, no vingrinājumiem vai stresa.

Mikroalbumīna analīzes iespējams veikt ar ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta nosūtījumu, kā arī par maksu.

Sīkāka informācija Jūrmalas slimnīcas laboratorijā,
Tel. 67512710