Par pacientu Covid-19 laboratorisko testēšanu uzņemšanas nodaļā

Uzņemšanas nodaļā Covid-19 laboratorisko testēšana, sākot ar šī gada 6.augustu no valsts budžeta līdzekļiem tiks veikta sekojošā kārtībā:

1.pacientiem, kuriem uzņemšanā tiek sniegta akūtā, neatliekamā palīdzība un nav konstatējamas Covid-19 klīniskās indikācijas un nav epidemioloģiskās indikācijas tiks veikta COVID-19 antigēna noteikšana (Ag eksprestests);

2. pacientiem, kuriem uzņemšanā tiek sniegta akūtā, neatliekamā palīdzība, un ir konstatējamas Covid-19 klīniskās un epidemioloģiskās indikācijas tiks veikta COVID-19 antigēna noteikšana (Ag eksprestests) un COVID-19 noteikšana ar reālā laika PĶR (veic Centrālā laboratorija);

3. ja pacientam nozīmē observācijas pakalpojumu saņemšanu, tiks veikta COVID-19 antigēna noteikšana (Ag eksprestests) un COVID-19 noteikšana ar reālā laika PĶR (veic Centrālā laboratorija);

4. ja pacientu stacionē pēc akūtām vai neatliekamām indikācijām (tai skaitā arī pēc observācijas pakalpojumu saņemšanas), tiks veikta  COVID-19 antigēna noteikšana (Ag eksprestests) un COVID-19 noteikšana ar reālā laika PĶR (veic Centrālā laboratorija);

Visos augstāk minētajos gadījumos pacients saņems izrakstu par laboratorijas testa rezultātu, bet digitālo Covid-19 testēšanas sertifikātu izveidot nevarēs. Savukārt bērniem līdz 18 gadiem laboratoriskais tests digitālā Covid-19 sertifikāta saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem tiks apmaksāts līdz 2021. gada 1. septembrim.

Izmaiņas pieaugušo testēšanā no 1.augusta

Nacionālais veselības dienests informē, ka no 2021. gada 1. augusta stājas spēkā izmaiņas pieaugušo Covid-19 laboratoriskajā testēšanā, paredzot, ka turpmāk testēšanu pasākumu apmeklēšanai, pakalpojumu saņemšanai un ceļošanai ārpus Latvijas Republikas varēs veikt tikai par maksu.

Savukārt Covid-19 simptomu gadījumā, epidemioloģiskajai izmeklēšanai laboratorisko testēšanu tāpat kā līdz šim apmaksās no valsts budžeta līdzekļiem. Ārpus ģimenes ārsta darba laika pacienti ar Covid-19 infekcijai raksturīgiem simptomiem to varēs veikt bez ārsta nosūtījuma. Dienests vērš uzmanību, ka turpmāk šādos gadījumos pēc testēšanas nevarēs izveidot digitālo Covid-19 sertifikātu un iedzīvotājs saņems tikai laboratorijas izrakstu par rezultātu, lai nepieciešamības gadījumā tiktu nodrošināta ģimenes ārsta uzraudzība vai ārstēšana.

Digitālā Covid-19 sertifikāta izveide un izmantošana būs iespējama, ja iedzīvotājs ir:

• vakcinējies pret Covid-19;
  • pārslimojis Covid-19;
  • veicis maksas laboratorisko testēšanu.

Vairāk:  Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē  https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksatas-covid-19-analizes#_ftn2